Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Get Adobe Flash player

Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей» — головна бібліотека області з питань обслуговування дітей, центр читання, спілкування, інформаційного забезпечення та творчого розвитку дітей Дніпропетровщини.

Бібліотека має широкий спектр партнерських відносин з державними установами, громадськими організаціями, письменницькою спільнотою, засобами масової інформації.

Як все починалося

До революції в Катеринославі функціонувала бібліотека сімейно-педагогічного гуртка. Обслуговувала читачів молодшого та старшого шкільного віку. Користування бібліотекою було платне: 1 книга — 0,25 коп. на місяць; 2 крб. 50 коп. на рік. Діти робітників користувалися бібліотекою безкоштовно. В 1896 р. на бібліотеку виділялося 250 крб. На придбання книг — 30-40 крб.

В 1922 році при Центральній міській бібліотеці ім. Жовтневої революції відкрилось дитяче відділення. Читачів-дітей обслуговувало два фахівці.

 В 1925 році дитяче відділення було реорганізовано в Центральну міську бібліотеку для дітей та юнацтва.

Обласна бібліотека для дітей отримала статус обласної в квітні 1935 році рішенням бюро Дніпропетровського обкому КП(б)У.

Після вигнання з міста Дніпропетровська нацистських окупантів бібліотека відновила свою роботу. Керівником бібліотеки з жовтня 1943 по лютий 1945 років була Лариса Михайлівна Туманова.

З лютого 1945 по вересень 1949 рік обласну бібліотеку для дітей очолила Галина Арсеніївна Шевченко.

Тридцять років (з жовтня 1966 р 1996 г.) керувала бібліотекою Таїсія Гаврилівна Шевченко (Кравченко).

Двадцять років ( з січня 1997 р. по лютий 2017 р.) біля керма бібліотеки була Ольга Іванівна Шарабура.

З лютого  2017 року і по теперішний час Дніпропетровську обласну бібліотек очолює Ольга Олегівна Прокопович – Ткаченко.

 

Будівля бібліотеки - пам'ятник архітектури ХІХ сторіччя.

Відвідувачів завжди цікавить історія будинку, в якому знаходиться бібліотека. За історичною довідкою, підготовленою істориком Валентином Старостіним, до «Зони охорони пам'ятника архітектури» (документ зберігається в бібліотеці) територія кутової садиби, розташованої на перехресті вулиць Ворошилова і Рогальова, включала в себе ділянки теперішніх володінь по вул. Єфремова, 9 та  узвіз Крутогірний, 1. Розподіл ділянок пройшов в кінці ХІХ — на початку ХХ ст.

Будинок побудований в кінці 1890-х — початку 1900-х рр. мав адресу: Крутогорна, 1. Архітектура будівлі дозволяє охарактеризувати її як багатий міський особняк. Будинок є єдиним, що зберігся в місті, прикладом раннього романтичного модерну «мавританської стилізації». Збереглися автентичні ажурні огородження балконів, сходів, ліпне декоративне оформлення плафонів та стелі в деяких приміщеннях, двері та вітражне  засклення головного входу  Перші господарі будівлі невідомі. В 1910 р. його господинею була дворянка Анастасія Харченко. В 1911—1912 рр. будинок був переданий, як придане її дочці Надії Гаврилівні, яка вийшла заміж за дворянина Івана Галича. В 1912-13 рр. будинок ремонтується та виділяється із ділянки Крутогорна, 1 на адресу Потьомкінська, 9.

 В громадянську війну будинок не постраждав. В 1920-х на початку 1930-х рр. використовувався під житло. З середини 1930-х рр. дитячий садок № 74.

До війни бібліотека була розташована за адресою: вул. Дзержинського, 2 (нині приміщення Академії митної служби). Після повернення з евакуації (жовтень 1943 р.) бібліотека розмістилася в уцілілому після війни приміщенні за адресою: вул. Ворошилова, 9 (на той час вул. 40-річчя Жовтня).

До 1958 року в приміщенні розміщалося дві бібліотеки — для дорослих та дітей. В 1958 році бібліотека для дорослих отримала приміщення по вул. Ю. Савченка, а приміщення було передане на баланс обласної бібліотеки для дітей. Було проведено ремонт приміщення, засклено відкриті веранди, облаштовано автономну котельню, проведено перепланування приміщення. В 1996 році обласна Рада виділила приміщення в категорію пам'ятників архітектури, присвоєно охоронний № 56, поставлено на державний облік як пам'ятник історії № 6403. Охоронне свідоцтво видане у жовтні 1997 року.

Сучасність

Бібліотека є методичним центром для 77 міських, районних спеціалізованих бібліотек для дітей, а також сільських і селищних бібліотек ОТГ з питань обслуговування дітей, постійно надає консультативну та практичну допомогу бібліотекам і закладам, що обслуговують дітей та займаються їх вихованням і навчанням.

Щорічно обласна бібліотека для дітей обслуговує понад 16 тисяч читачів, які відвідують бібліотеку близько 80 тисяч разів на рік, їм видається більше 319 тисяч примірників видань.

 Бібліотечний фонд налічує близько 170 тис. документів, в тому числі близько 800 аудіокниг, щорічно передплачується близько 200 назв періодичних видань.

Робота бібліотеки базується на творчому партнерстві з закладами освіти, культури, центрами розвитку дітей, державними установами, громадськими організаціями.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки залишаються заохочення дитини до читання, популяризація найкращої української та світової літератури для дітей, розвиток творчих здібностей підростаючого покоління.

Поряд з традиційними формами надання інформації користувачам-дітям, бібліотека впроваджує сучасні новітні технології.

Отримавши в 2004 році доступ до всесвітньої мережі Інтернет, бібліотека активно продовжує свій розвиток на шляху комп'ютеризації бібліотечних процесів. В бібліотеці діє Інтернет-центр, в якому обладнано 10 комп'ютерних місць для надання безкоштовного доступу до Інтернету та отримання сучасних інформаційних послуг. Бібліотека має власний логотип і гімн.

Бібліотека представлена у мережі Інтернет, має свій сайт http://biblio-child.dp.ua/ . Бібліотека представлена у соцмережах: Фейсбуці та Твіттері, має блог «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей» (http://detidnepra.blogspot.com/). Діє Wi-Fi-зона. До послуг користувачів бібліотеки – мультимедійне обладнання та копіювально-множувальна техніка. Працівники бібліотеки є членами Української бібліотечної асоціації та Дніпропетровської бібліотечної асоціації.

Родзинками роботи бібліотеки є клуби, ляльковий театр, майстер - класи, робота на відкритих майданчиках, вулицях та парках міста.

Сьогодні Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей є унікальною книгозбірнею, яка володіє потужним інформаційним потенціалом, доступним кожній дитині області.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68
 • Адміністрація

Директор:  Прокопович – Ткаченко Ольга Олегівна
Тел.: (056)746-12-96

Заступник директора: Дороніна Тетяна Юріївна

 • Відділ комплектування, обробки документів та каталогізування
 • Відділ зберігання, гігієни і реставрації документів
 • Відділ обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
 • Відділ обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку
 • Відділ мистецтв 
 • Відділ довідково – бібліографічного та інформаційного обслуговування
 • Відділ удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми
 • Відділ автоматизації бібліотечно – бібліографічних процесів
 • Бухгалтерія

Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Бібліотекою можуть користуватись:

 • неповнолітні громадяни до 18 років, їхні батьки
 • особи, які професійно займаються проблемами дитячої літератури і дитячого читання, вихованням дітей
 • всі громадяни, які потребують інформаційної допомоги, яку здатна забезпечити бібліотека.

Всі категорії користуються послугами бібліотеки безкоштовно. На платній основі здійснюються лише додаткові послуги (див. нижче)

Основним документом, що дає право на користування Бібліотекою, є документ, що засвідчує особу.

Неповнолітні користувачі записуються до Бібліотеки на підставі документів, які подають батьки, або особи, під наглядом яких знаходяться діти.

Користувачі бібліотеки мають право отримувати безкоштовно:

 • інформацію про склад бібліотечних фондів через довідково – пошуковий апарат Бібліотеки
 • консультаційну допомогу в процесі пошуку та відбору джерел інформації
 • документи з фондів Бібліотеки у тимчасове користування
 • Інтернет – години для пошуку необхідної інформації

Користувачі бібліотеки також мають право:

 • брати участь у всіх заходах, які проводить Бібліотека
 • висловлювати свою думку про діяльність Бібліотеки і окремих її працівників,

Правила надання платних бібліотечних послуг

 • ксерокопіювання, сканування, ламінування документів;
 • палітурні роботи;
 • формування бібліографічних списків літератури, виконання довідок;

Обов’язки користувачів бібліотеки:

користувачі зобов’язані

 • дотримуватись правил користування Бібліотекою, дбайливо ставитись до документів з фондів Бібліотеки, при одержанні перевіряти їх кількість та наявність будь - яких пошкоджень, про що повідомляти бібліотекаря, який має зробити на документах відповідну позначку, в іншому разі за виявлені дефекти відповідальність несе користувач
 • розписуватись за кожний одержаний в Бібліотеці документ (крім дошкільників та учнів 1-4 класів) в формулярі, або під час запису до бібліотеки один раз на реєстраційній картці у відділах, де впроваджено електронне обслуговування
 • повертати документи у визначені строки
 • дбайливо ставитись до майна Бібліотеки, комп’ютерного обладнання та бібліотечного фонду, дотримуватись правил поведінки у бібліотеці.

Користувачі, які порушили Правила і нанесли збитки Бібліотеці, повинні компенсувати їх таким чином:

При втраті або пошкодженні документа з фонду Бібліотеки:

Замінити його відповідно аналогічним чи документом, визнаним Бібліотекою рівноцінним. При неможливості заміни - відшкодувати збитки реальної вартості документа, розмір якої визначає комісія по роботі з фондом.

За втрату або пошкодження документів з фонду Бібліотеки неповнолітніми користувачами відповідальність несуть їхні батьки, опікуни і виховні заклади чи установи, під наглядом яких вони перебувають.

За порушення Правил користувачі можуть бути тимчасово позбавлені права користування Бібліотекою на терміни, встановлені адміністрацією.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Чекаємо на вас щоденно, окрім суботи, з 9.00 до 17.00 години без обідньої перерви за адресою: Дніпро, вул. С.Єфремова, 9. 

Влітку вихідні: субота, неділя

Останній робочий день місяця - санітарний день.

Для користування абонементом потрібно мати паспорт одного з  батьків.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Комунальний заклад культури «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей». Бібліотеку започатковано у 1922 р. як дитячий відділ при міській бібліотеці. Статус обласної бібліотеки присвоєно у 1935 р.

Бібліотека є методичним центром для 77 міських та районних спеціалізованих бібліотек для дітей, а також сільських і селищних бібліотек області з питань обслуговування дітей, постійно надає консультативну та практичну допомогу бібліотекам і закладам, що обслуговують дітей та займаються їх вихованням і навчанням.

Щорічно обласна бібліотека для дітей обслуговує понад 16 тисяч читачів, які відвідують бібліотеку близько 80 тисяч разів на рік, їм видається більше 319 тисяч примірників видань.

Бібліотечний фонд налічує близько 170 тис. документів, в тому числі близько 800 аудіокниг, щорічно передплачується близько 200 назв періодичних видань.

Робота бібліотеки базується на творчому партнерстві з закладами освіти, культури, центрами розвитку дітей, державними установами, громадськими організаціями.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки залишаються заохочення дитини до читання, популяризація найкращої української та світової літератури для дітей, розвиток творчих здібностей підростаючого покоління.

Поряд з традиційними формами надання інформації користувачам-дітям, бібліотека впроваджує сучасні новітні технології.

Отримавши в 2004 році доступ до всесвітньої мережі Інтернет, бібліотека активно продовжує свій розвиток на шляху комп'ютеризації бібліотечних процесів. В бібліотеці діє Інтернет-центр, в якому обладнано 10 комп'ютерних місць для надання безкоштовного доступу до Інтернету та отримання сучасних інформаційних послуг.

Бібліотека має власний логотип і гімн.

«Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення»
Дата: 09-23-2019 Просмотры: 7
  У  День міста Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей взяла участь у  презентації – бенефісі «Бібліотеки Дніпропетровщини запрошують на побачення». Мешканців та гостей Дніпра  вітали герої ...
Моє серденько
Дата: 09-13-2019 Просмотры: 17
Відгомоніло кольорове літо. Після літнього відпочинку малята до 3-х років знову завітали на засідання родинного клубу сімейного читання «Моє серденько». Переглянувши виставу  «Ку-ка-ре-ку», діти ...
З Днем народження, Дніпро!
Дата: 09-13-2019 Просмотры: 13
До Дня міста фахівці відділу обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку разом з читачами 6-х класів СШ №67 здійснили віртуальну мандрівку в минуле нашого краю. Завдяки презентації ...
Лідер читання
Дата: 09-11-2019 Просмотры: 43
Ірина Бирса – «лідер читання – 2019» Дніпропетровської області. На початку  вересня на Одещині стартував святковий фінал ІІ Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання — 2019». Чемпіони читання з усіх ...
Квітковий калейдоскоп
Дата: 09-11-2019 Просмотры: 13
8 вересня, вперше після літніх канікул, відбулося заняття клубу “Book weekend”. І діти, і дорослі з увагою прослухали екологічну інформину «Квіти – залишки раю на Землі», в якій йшлося про цікаві і ...
Ось і настала осінь!
Дата: 09-06-2019 Просмотры: 23
Школярі поспішають до школи на перший урок. Чим здивувати дітей у їх перший навчальний день?! А якщо відправитися усім разом у мандрівку Україною, щоб дізнатися хто де побував влітку, що бачив, ...
Поздоровляємо усіх з 1 вересня!
Дата: 09-06-2019 Просмотры: 16
І сьогодні в нас відбулася перша у цьому навчальному році зустріч у клубі "Жирафчик"! Ні усі учасники клубу змогли до нас приєднатися, але це не завадило нам побувати у бабусі у селі та дізнатися які ...
Дата: 08-27-2019 Просмотры: 42
Колектив бібліотеки вітає читачів, колег, друзів із національним святом нашої державності — Днем незалежності України! Зичимо міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших ...
День Прапора 2019
Дата: 08-27-2019 Просмотры: 22
Синя та жовта смуги – такі рідні серцю кольори. Що вони вам нагадують? Синій – колір чистого неба,а жовтий колір нагадує пшеничне поле під ясним сонечком. 23 серпня – відзначається День Державного ...
Дата: 08-27-2019 Просмотры: 18
Читачі і гості бібліотеки - студенти-волонтери з кращих університетів Туреччини здійснили віртуальну мандрівку в славні періоди історії нашого народу, згадали про національні та народні символи ...
Вивчаємо англійську мову разом
Дата: 07-26-2019 Просмотры: 65
Спільний проект Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей та молодіжної громадської організації «Айсек в Україні» почав діяти 25 липня. Разом  з  студентами з Азербайджану та Турції вивчаємо ...

Бібліотека рекомендує

Нові книги

Анонси

Вхід на сайт

Copyright © 2019 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.