facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна
Статті


Бібліотечні послуги для дітей: потреби громади – орієнтир для розвитку

Бібліотечні послуги для дітей: потреби громади –

орієнтир для розвитку

 

Прокопович-Ткаченко О.О.,

заступник директора

КЗК «Дніпропетровська обласна

бібліотека для дітей»

       

        В час, коли суспільство знаходиться в фазі активного інформаційного розвитку, формуються комунікативні системи, які покликані забезпечити кожному доступ до інтелектуальних ресурсів людства. Щоб відповідати вимогам часу, бібліотеки для дітей постійно проводять роботу з позиціонування своїх закладів як сучасних складових інформаційно-комунікативних систем. Пошук додаткових ресурсів ефективного задоволення спектра інтересів користувачів інформації неможливо здійснювати без зв’язку з громадою, для якої працює кожна конкретна бібліотека.

        Один із варіантів спілкування безпосередньо з тими, для кого існує мережа бібліотек – проведення громадських обговорень. Так, відповідно до Програми УБА з адвокації «Через бібліотеки – до знань» Українська бібліотечна асоціація в 2011 році розпочала проведення громадських зустрічей та слухань. В 2012 році до цієї адвокаційної діяльності підключились наша область. В громадських обговореннях «Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє», які масштабно пройшли протягом травня-вересня цього року на Дніпропетровщині, прийняли участь і бібліотеки для дітей. Підтримуючи основну ціль громадських обговорень щодо ролі бібліотеки в житті місцевих громад, бібліотеки для дітей поставили ряд завдань під час своєї адвокаційної діяльності:

-                з’ясувати думку громади про необхідність існування спеціалізованих бібліотек для дітей;

-                виявити мотиви відвідування або невідвідування бібліотек дітьми, сім’ями, де виховуються діти та всіма, хто причетний до дитячого читання;

-                оцінити рівень інформативності мешканців про послуги і можливості бібліотек для дітей;

-                дізнатись думку членів громади різного віку про те, якою б вони хотіли бачити сучасну дитячу бібліотеку.

 
Наші діти- наше майбутнє: психологічна служба в дитячій бібліотеці

 

Наші діти- наше майбутнє: психологічна служба в дитячій бібліотеці

 

Панченко В.М.,

провідний психолог

КЗК «Дніпропетровська

обласна бібліотека для дітей»

 

Сучасні діти та підлітки дуже не прості. Їх хвилюють деякі труднощі в спілкуванні, конфлікти з оточуючими, бажання стати впевненими в собі людьми.

         Психолог це дзеркало, через яке ми маємо можливість побачити себе з боку. Який ти є без «маски». З’ясуй, яку ти роль «граєш» на публіку і хто ти на самоті.

         І де, як не в бібліотеці така робота буде ефективною та потрібною.

         Психолог в бібліотеці працює за багатьма напрямками.

         Почнемо з самих маленьких наших читачів, яким дорогу в бібліотеку показала (мама) родина.

         Наше завдання професійно зустріти, зацікавити, порекомендувати літературу, яка не залишить байдужою дитину та залишить надовго нашим читачем. А також надати психологічну консультацію мамам щодо виховання дітей. В стінах бібліотеки працює дитячий клуб, де молоді мами обговорюють вікові кризи своїх дітей та нові етапи розвитку. І дізнаються, як саме себе вести зі своєю дитиною, щоб на все життя зберегти авторитет «дорослого». На цьому віковому етапі формуються основні моделі поведінки, а саме, як проводити вільний час, де шукати відповіді на запитання?.. Дуже хотілось би прищепити дітям любов до книги!

 
З Дніпропетровщиною в серці !

З Дніпропетровщиною в серці !

Резніченко Н.Л., завідуюча відділом

удосконалення методики

бібліотечної роботи з дітьми

                                                                                                   КЗК «Дніпропетровська обласна

                                                                                                     бібліотека для дітей»

Багато областей чудових

В своїй країні знаю я.

Та серед них ти все ж найкраща,

Дніпропетровщино моя!

Скрипник Анастасія

(м.Вільногірськ)

Дніпропетровщина є провідним регіоном нашої держави, а її економічний розвиток значною мірою визначає загальну ситуацію в Україні. Здобутки Дніпропетровської області з багатьох показників кращі в країні, нині тут успішно відроджується її історичне минуле, духовне й культурне життя. Одним із найважливіших напрямків роботи бібліотеки для дітей Дніпропетровської області вважають на сьогодні створення привабливого, соціально значимого і престижного образу бібліотеки в громадській свідомості. Формування єдиного культурно – інформаційного простору регіону, інформаційна підтримка дітей, вирішення першочергових завдань з соціалізації та культурного розвитку юного покоління – такі завдання ставлять перед собою бібліотеки для дітей Дніпропетровщини.

 
Добробуту і процвітання, Дніпропетровщино моя!

Добробуту і процвітання, Дніпропетровщино моя!

 

Шарабура О.І.,

директор Дніпропетровської обласної

бібліотеки для дітей,

Заслужений працівник культури України

 

В ювілейний для Дніпропетровщини рік обласна бібліотека для дітей гуртувала навколо книгозбірні найменших жителів міста та області своїми цікавими, змістовними масовими заходами: зустрічами з цікавими людьми, презентаціями книг дніпропетровських письменників, літературними вечорами, краєзнавчими конкурсами.

Історична довідка. Споруда по вулиці Ворошилова, 9 побудована наприкінці ХІХ ст. Первісна адреса: Крутогірна, 1. Планування будівлі та її зовнішнє оздоблення свідчать про те, що це був багатий міський особняк – єдиний в місті приклад раннього романтичного модерну «мавританської» стилізації.

Перші господарі будинку невідомі. В 1910 р. його володаркою була дворянка Анастасія Харченко. В 1911-1912 рр. вона віддала будинок у посаг дочці – Надії Гаврилівні, яка вийшла заміж за дворянина Івана Івановича Галича. Для облаштування дому Анастасія Харченко запросила спеціалістів із Петербурга. Грошей на внутрішній інтер’єр не пошкодувала – «петербурзький шик» обійшовся в 300 тогочасних рублів. У наступні шість років в цьому будинку збиралися гості, влаштовувалися літературні вечори, домашні спектаклі. Влітку 1917 р. Галичі переїхали до Підмосков’я. В роки громадянської війни особняк пустував. 1920 р. будівлю рішенням місцевої організації ГПУ було передано під житло. У 30-х роках особняк передали дитячому садку.

В роки війни будівля не постраждала. Після звільнення Дніпропетровська в жовтні 1943 року її зайняли дві бібліотеки – для дорослих та дітей, бібліотечні фонди яких швидко зростали. У 1958 році бібліотека для дорослих переїхала на вул.Савченка, 10 (нині обласна універсальна наукова бібліотека).

Бібліотека для дітей залишилися за адресою: вулиця                Ворошилова, 9.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 5
Joomla inotur Finland