facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Новини Культура і мистецтво Дніпропетровської області Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні
Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні


ПРЕС-РЕЛІЗ                                                            м. Дніпропетровськ, 27 вересня 2012 року

Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні

Дніпропетровщина відзначила Всесвітній День туризму та День туризму в Україні. З нагоди свята за дорученням губернатора Олександра Вілкула заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова провела урочисту зустріч з представниками туристичної галузі області. Вона привітала фахівців зі святом та вручила їм обласні нагороди.
«Дніпропетровщина – це потужний промисловий, індустріальний, освітній і науковий центр України та Східної Європи. Це космічна столиця нашої країни. Проте з великим інтересом Дніпропетровську область відкривають для себе історики та туристи. Наш регіон славиться мальовничою природою, численними пам’ятками історії та архітектури, шедеврами народних майстрів. Шановні працівники туристичної галузі! Своєю працею ви відкриваєте жителям та гостям нашої області всю красу неповторної Дніпропетровщини, знайомите мандрівників з її унікальними історико-культурними та природними пам’ятками. Від імені губернатора Олександра Вілкула вітаю вас зі святом. Бажаю здоров’я, благополуччя, добра та нових успіхів на благо розвитку нашого регіону та країни», – сказала Марія Пустова.
 Розповісти всьому світові про перлини історії та культури Дніпропетровщини  – є одним із напрямів роботи обласної влади. Для цього за підтримки Олександра Вілкула реалізується комплексна Програма розвитку туризму в Дніпропетровській області. В рамках програми з метою популяризації туристичного потенціалу регіону проводяться фестивалі, змагання, наукові та практичні семінари з розвитку даної галузі, виставки-ярмарки досягнень, тощо. 
На Дніпропетровщині знаходиться чимало природно-заповідних територій та історичних пам’яток, які заслуговують уваги мандрівників. Зокрема, це заказники державного та місцевого значення – Солоний лиман, Комарівщина, Мар’їн Гай, Волошанська дача, Дебальцевські та Петропавлівські лимани; пам’ятки природи – Павловський ліс, сторічні дубові насадження Василівської лісової дачі, Орлівщанські віковічні сосни, пам’ятки садово-паркового мистецтва – парк імені Тараса Шевченка, Орджонікідзевська зона відпочинку, заповідні урочища – Горіховий сад, Балка Крутенька, гора Калитва, а також Дніпровсько-Орільський заповідник.
«З кожним роком Дніпропетровщина все більше відкриває цікавих куточків. Плідну роботу в напрямку розвитку внутрішніх туристичних маршрутів здійснюють кафедри Дніпропетровського національного університету, Криворізького національного університету та Дніпропетровського гуманітарного університету. Крім цього заклади освіти Дніпропетровської області готують кваліфікованих спеціалістів для нашої галузі туризму», – сказала Марія Пустова.
Особливо цікавими для туристів є унікальні пам’ятки історії та архітектури національного значення: козацька фортеця у селі Старі Кодаки, місця боїв козацьких військ з польською шляхтою під містом Жовті Води та селом Княжі Байраки, місця, пов’язані з форсуванням Дніпра у роки Великої Вітчизняної війни, а  також найбільша у світі колекція половецьких кам’яних скульптур «кам’яні баби» (84 скульптури X – XIII століть), що знаходиться в обласному центрі.


Для того щоб ознайомитися з вищезазначеними неповторними куточками Дніпропетровщини провідними спеціалістами та істориками регіону розроблені спеціальні туристично-екскурсійні напрями та маршрути, наприклад, «Дніпропетровськ крізь століття», «Дніпропетровськ – космічне серце України», «Симфонія Дніпропетровських хвиль», «Шлях до козацького храму», «До колиски запорізького козацтва», «Петриківський дивоцвіт», «Дніпродзержинськ – мегаполіс в мініатюрі», «Стежинами минулого», тощо. 
Одним з напрямків розвитку туризму в нашій області є сільський зелений туризм. На сьогодні в регіоні є 7 приватних господарств, що розташовані на території Петриківського, Царичанського, Нікопольського, Межівського районів. Мандрівники повною мірою можуть відчути гостинність придніпровських господарів, оселившись у так званих «зелених» садибах. Найбільш популярні серед них – «Козацька зірка» та козацький зимівник «Галушківка» Петриківського району, «Степова троянда» Нікопольського району, «Сільське подвір’я» та «Дім над ставом» Криничанського району та інші. До кінця цього року планується відкриття ще однієї сільської садиби в Криничанському районі. Господарі садиб надають такі послуги, як прогулянки на конях, рибальство, плавання на човні, етнографічні екскурсії, майстер-класи петриківського розпису, гончарства, виготовлення витинанки та ляльки-мотанки.
Особливої уваги в регіоні заслуговує Петриківщина. 
Петриківський розпис – один із складових елементів бренду Дніпропетровської області та України. І це підтверджується уявленнями іноземців про України. У 2010 році було проведено масштабне дослідження в провідних країнах Євросоюзу – з чим в контексті культурно-історичної спадщини асоціюється у жителів цих країн Україна. В результаті опитування на першу позицію вийшли Петриківський розпис і українська «писанка».
Збереження історико-культурної спадщини України, розвиток народного мистецтва, їх популяризація на національному та міжнародному рівнях є одним з головних пріоритетів регіональної культурної політики губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула. 
Обласна влада розвиває ініціативу України щодо надання Петриківському орнаментальному мистецтву статусу Всесвітньої нематеріальної спадщини. Відповідне досьє у червні цього року було підготовлено представниками Міністерства закордонних справ України і Міністерством культури України разом з регіональними фахівцями та передано до профільного комітету ЮНЕСКО. І вже 23 вересня 2012 року вперше в історії України у селищі Петриківка за участі дипломатів з понад 20-и країн світу відбулася грандіозна презентація Дніпропетровщини, як центра унікальної культурної спадщини України.
Це свідчить про те, що самобутнє народне мистецтво розпису сьогодні в регіоні за підтримки обласної влади активно розвивається і здобуває все більше шанувальників не лише в Україні, а й у світі.
Багате на історичні пам’ятки і Приорілля. Тут є стародавні кургани, залишки фортець і земляні вали. Справжніми перлинами архітектури області є Китайгородські храми, які збереглися з козацьких часів. 
Історія нашої області багата на пам’ятні дати і події, пов’язані з запорізьким козацтвом. Недаремно Придніпров’я називають колискою українського козацтва. На території області (нинішній Нікопольський район) були розташовані п’ять із восьми козацьких Запорізьких Січей. Саме на нашій землі козаки обрали Гетьманом України Богдана Хмельницького. Саме тут, у селі Капулівка, знаходиться могила славного лицаря, кошового отамана Війська Запорозького Івана Сірка.
У Дніпропетровську напередодні Дня туризму відкрито новий заклад – туристичний інформаційний центр (ТІЦ) міста, в якому можна отримати безкоштовні консультації та туристичну мапу міста, записатися на екскурсії, а також придбати вироби Петриківських майстрів регіону та сувенірну продукцію з символікою області.
«Дніпропетровська область варта того, щоб глибше пізнавати її історію, природні багатства, барвисту палітру української культури, народних звичаїв і традицій», – сказав губернатор Олександр Вілкул.

 
Joomla inotur Finland