facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Новини Культура і мистецтво Дніпропетровської області У Дніпропетровську відкрито виставку «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944рр», що працюватиме з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року
У Дніпропетровську відкрито виставку «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944рр», що працюватиме з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року


ПРЕС-РЕЛІЗ                                                 м. Дніпропетровськ,28 вересня 2012 року

У Дніпропетровську відкрито виставку «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944рр», що працюватиме з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року

У Дніпропетровському національному музеї імені Дмитра Яворницького відкрито виставку «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944рр», що працюватиме з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року. В урочистому відкритті виставки взяли участь заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова, равін Дніпропетровська та Дніпропетровської області Шмуель Каменецький, заступник голови правління Фонду Віктора Пінчука Валерій Вакарук та близько 100 жителів Дніпропетровщини.


«Вітчизняна історія – це складова національного світогляду та загальної культури суспільства. Не знаючи минулого, неможливо розуміти сучасне, будувати майбутнє та виховати свідомого громадянина, справжнього патріота української держави. За допомогою таких меморіальних заходів ми відтворюємо історію, яка формує відповідальну особистість», – сказала заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова.
Даний проект представляє свідоцтва про масове знищення євреїв нацистськими загарбниками в Україні і спрямований, в першу чергу, на виховання толерантності та запобігання дискримінації в українському суспільстві. Виставка представлена в холі діорами Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І. Яворницького. Тематична експозиція підготовлена Меморіалом Шоа (освітній центр та місце вшанування пам’яті) та була оновлена і адаптована за участі провідних українських експертів.
«Для нас дуже важливо, щоб молодь знала історію, знала те, що пережив наш народ. Світ сьогодні хороший і красивий. Український народ дуже вихований і грамотний. Але потрібно говорити про минуле, тоді можна планувати й майбутнє. Виставка «Голокост від куль» присвячена саме цьому. Я дякую Президенту України Віктору Януковичу, Уряду, губернатор Дніпропетровської області Олександру Вілкулу за підтримку, яку вони нам надають. Бажаю всіх хорошого життя», – сказав Шмуель Каменецький.
Проект «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944рр» базується на праці римсько-католицького священика з Франції отця Патріка Дебуа, який багато років займається архівними та археологічними дослідженнями, а також відео документуванням свідчень очевидців масових розстрілів в Україні. Експозиція включає інформацію про історичні факти, відео-інтерв'ю, документи часів війни, фотографії віднайдених масових поховань, зброю та інші предмети, що засвідчують ті події та включає в себе майже 100 експонатів.
«Головна мета цього проекту – не просто згадати трагічні події Голокосту в часи Другої світової війни та віддати належну шану його жертвам, але привернути увагу саме молодих людей до таких проблем як антисемітизм, ксенофобія і ненависть та допомогти їм усвідомити їх причини та наслідки. Адже, тільки пам’ятаючи трагічні уроки минулого, у нового покоління з’явиться шанс не допустити у майбутньому дискримінацію у суспільстві, а натомість, всіляко сприяти розвитку толерантності, співпраці та демократичному співжиттю», – сказав заступник Голови правління Фонду Віктора Пінчука Валерій Вакарюк.
З метою максимального інформування, зацікавлення та залучення до діалогу українських школярів і студентів, під час виставки була реалізована освітня програма, створена Інститутом візуальної історії та освіти Фонду Шоа, Університету Південної Каліфорнії та Українським центром вивчення історії Голокосту, у рамках якої діти прослухали інформацію про події Голокосту.
Раніше виставка вже демонструвалася в Парижі, Нью-Йорку та інших містах світу. 
Довідка
Виставка «Голокост від куль» працюватиме з 29 вересня по 17 жовтня 2012 року в холі діорами Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І.Яворницького (пр. Карла Маркса, 16)
Графік роботи: вівторок – неділя з 10:00 до 16:30

 
Joomla inotur Finland