facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Новини Культура і мистецтво Дніпропетровської області Губернатор Олександр Вілкул привітав колектив Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького з 85-річним ювілеєм закладу
Губернатор Олександр Вілкул привітав колектив Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького з 85-річним ювілеєм закладу


ПРЕС-РЕЛІЗ                                                м. Дніпропетровськ,27 вересня 2012 року

Губернатор Олександр Вілкул привітав колектив Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького з 85-річним ювілеєм закладу

Дніпропетровський академічний театр російської драми імені Максима Горького святкує свій 85-річний ювілей. Олександр Вілкул привітав колектив закладу зі святом. З нагоди ювілею заступник голови облдержадміністрації Марія Пустова вручила кращим його працівникам обласні відзнаки та нагороди.
Дніпропетровський академічний театр російської драми ім. М.Горького – один з найстаріших театрів України. Будівля театру є пам’ятником архітектури національного значення, котрий був створений у 1927 році. У формуванні трупи та репертуару театру приймали участь актор і режисер уславленого Московського Малого театру Володимир Єрмолов-Бороздін разом з акторами-однодумцями Володимиром Полєжаєвим та Юрієм Головіним. Сьогодні театр очолюють: художній керівник - народний артист України Жан Мельников. Своїми виставами, концертними програмами, благодійною діяльністю, творчою роботою з молоддю театр набув доброї слави в Дніпропетровському регіоні. У репертуарі театральних постанов – високохудожні, соціально значущі сценічні твори, що користуються постійним глядацьким успіхом. 
З нагоди ювілею колектив театру привітав губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул: «Від щирого серця вітаю вас с 85-річним ювілеєм вашого театру! У культурному житті Дніпропетровщини театр відіграє особливу роль. Це храм мистецтва, завдяки якому ми отримуємо яскраві враження, життєву енергію та натхнення. Своєю високою і благородною місією ви даруєте нам незабутні хвилини радості спілкування з театральним мистецтвом, наповнюєте душі особливим почуттям прекрасного. Завдяки вашому таланту формуються світогляд, моральні принципи, зростає рівень духовності глядачів. Бажаю вам міцного здоров'я, щастя, наснаги, добробуту й любові глядачів, втілення мрій та творчих задумів в ім’я розвитку Дніпропетровщини та України».
На урочистій зустрічі, присвяченій ювілею театру, були присутні представники театральної спільноти Дніпропетровщини та Запоріжжя, діячі культури і мистецтва, студенти вищих мистецьких навчальних закладів та керівництво області. За дорученням губернатора Олександра Вілкула його заступник Марія Пустова привітала майстрів театрального мистецтва зі святом та нагородила обласними нагородами і почесними грамотами провідних майстрів сцени та літературно-драматургічних керівників.
Директор Дніпропетровського академічного театру російської драми імені Максима Горького Леонід Фурсенко від усього колективу  висловив велику подяку губернатору Олександру Вілкулу за вагомий вклад у розвиток театрального мистецтва  області, зокрема відродженні та процвітанні академічного театру імені М.Горького.
Довідка
Обласна влада надає постійну підтримку розвитку театрального мистецтва області. Олександром Вілкулом започатковано обласну губернаторську програму щодо безкоштовного відвідування театрів учнями навчальних закладів та працівниками бюджетних установ області. Як повідомлялося раніше, з 2011 року за ініціативи Олександра Вілкула 100% доходів театрів від оренди залишаються у їхніх бюджетах. Цього року для придбання крісел для глядацької зали Дніпропетровського академічного театру опери та балету за ініціативи губернатора виділено з обласного бюджету 1,5 млн грн. У 2010-2011 роках було проведено капітальний ремонт металевої покрівлі Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. М.Горького. На це було виділено близько 1 млн грн. У 2010 році для Дніпропетровського обласного молодіжного театру придбано обладнання та завершені роботи з капітального ремонту освітлювальної апаратури з заміною регуляторів освітлення сцени.

 
Joomla inotur Finland