Гаррі Джеймса Поттера без перебільшення можна вважати одним з найбільш відомих, популярних і культових літературних героїв. Джоан Роулінг створила дитячого персонажа, який ріс разом зі своїми читачами, хоча в якийсь момент за історією хлопчика, який вижив, почали не менш активно стежити і дорослі. Книги про Гаррі Поттера, перша з яких вийшла в 1997 році, переведені на 80 мов, вони постійно видаються і перевидаються. Що вже говорити про фільми, які зібрали навколо себе ще більшу аудиторію, частина якої щороку переглядає всі 8 фільмів про Гаррі Поттера.