Райдужне книжкове літо

Літо в бібліотеці розпочалося, як завжди, 1 червня – Міжнародним днем захисту дітей. Для читачів було багато цікавинок! Гостями свята стали читачі зі шкільного літнього табору СШ №67 та чарівна дитяча письменниця Еліна Заржицька. Діти разом з автором інсценували уривки її творів.

У відділі дошкільників та учнів 1-4-х класів відбулось багато цікавих зустрічей протягом цього спекотного літа!

В перший день літа читачів зустрічали герої із улюблених книжок – Мері Поппінс, дівчинка Женя, Пеппі Довгапанчоха. Разом з ними та Казковою феєю діти відправилися у космічну подорож Книжковим Всесвітом, яка продовжувалась протягом наступних зустрічей. Мандрівники відвідали сузір’я Казкових героїв, Чарівників, Фантастики і Пригод, Чомучок, Мультфільмів та багато інших не менш цікавих місць.

До бібліотеки завітало багато нових читачів, які уперше прийшли на гостини до книгозбірні. Для початківців бібліотекарі проводили посвяту в читачі «Про дівчинку Катю, яка не любила читати» та «Вибори у Книжковому Королівстві». На цих заходах діти дізнавалися про правила користування з книгою, бібліотекою.

Не забували ми й про дошкільнят, які відвідують дитячий садочок – для них бібліотекарі запровадили програму «Обережні казки для дітей». На цих заходах діти дізналися, як себе поводити на природі, які рослини їстівні, а які отруйні; як треба поводитися, щоб не виникла пожежа.

Протягом усього літа працював книжковий АRТ - майданчик «Вчити пізнавати-вчити творити» та літня Biblio-ART- майстерня «Світи майстрів», де кожен бажаючий міг на вибір щось створити своїми руками.

Завдяки літературній експедиції «Навколосвітня регата» читачі разом з капітаном Врунгелем та його командою відправилися у регату, протягом якої вони багато дізналися про морську справу і різноманітні країни.

Foto 1 654x491

У відділі мистецтв в дні літніх канікул проходила велика кількість масових заходів для користувачів бібліотеки. Фахівці відділу відвідали дитячі садки та пришкільні табори відпочинку.

Слід відзначити такі заходи: «Літо, літечко прийшло!», «Фітодизайн – шлях до гармонії», «Таємничий і загадковий світ книжкових героїв» та ін.

За програмою клубу «Книга + кіно» діти переглянули нові сучасні дитячі фільми та мультфільми, а також брали активну участь у мистецьких танцювально-розважальних хвилинках, майстер-класі «Чарівний пластилін» та різноманітних вікторинах.

Foto 2 654x491

Для дітей, які не відпочивали в таборах, ми створили комфортне середовище в бібліотеці для читання, спілкування, дозвілля в літній період. Виконуючи одну зі своїх пріоритетних завдань, популяризацію книги, працівники відділу обслуговування читачів – учнів 5-9 класів організували і провели ряд цікавих заходів з використанням комп'ютерних технологій :

1. «Забави і витівки в журналі "Єралаш"» - діти дізналися, що означає слово «єралаш», як кожен день знімальна група кіножурналу працює над веселими і смішними історіями, за допомогою презентації познайомилися з тими людьми, яких не можна побачити в кадрі, але без кого улюблений усіма кіножурнал не зміг би існувати.
  2. «Традиції гостинності: етикет і ми». Під час бесіди – гри читачі дізналися про історію етикету, як сервірувати стіл, які існують кращі традиції гостинності; як правильно використовувати відповідні виделки для сиру або рибних страв, ласувати кавуном десертною ложкою й майстерно розбирати м'ясо ножем.
  3. «Подорож у казковий дивосвіт» - фантастична подорож у світ казок. Діти згадували своїх улюблених казкових героїв, брали участь у веселих конкурсах.
  4. «Шкода і користь фаст – фуд». Під час зустрічі за допомогою книг, презентації та відео присутні дізнались про те, що швидке харчування існувало і в давнину; дізналися про творця вуличного донер-кебаба, більше відомого як шаурма; про кухаря, який придумав і приготував чіпси; здійснили віртуальну подорож на фабрику з виготовлення чіпсів і локшини швидкого приготування. Розмовляли про спеції, якими приправляють їжу, надаючи їй насичений смак. А наприкінці зустрічі – кожен для себе визначив: варто харчуватися фаст-фудом або вибрати здорову їжу.
  5. «Пізнай свій край з бібліотекою». Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі . Напевно, ми не знаємо багато чарівних місць, природних чудес на які так багата Україна. Протягом зустрічі з читачами ми здійснили віртуальну мандрівку цікавими куточками України та нашого регіону.
  6. «Почитаємо, пограємо, загадки відгадаємо». Наші гості, за допомогою бібліотекаря, потрапили в країну загадок. Всіх розвеселили «підступні» загадки-плуталки, і як виявилося, їх можуть відгадати лише дуже уважні діти. Завдяки казковим підказкам всі легко відповіли на питання про улюблених казкових героїв. Хлопці та дівчата познайомилися з безліччю загадок, навчилися бути уважними, спостережливими і щиро раділи своїй винахідливості!

Літо - це вільний час для вільного читання, чудовий час читання для душі! У цей період в бібліотеці працювали книжкові виставки, які пропонували захоплюючі книги , та новинки сучасних авторів.

Літо майже закінчилося, але приємні спогади залишаться ще надовго! Вітаємо всіх наших читачів з початком навчального року! Чекаємо до нових цікавих зустрічей!

Foto 3 654x491