Чи знали ви, що вода вміє виспівувати різними голосами? Це і ритмічний гул морського прибою, і стукотіння крапель дощу, і шепіт водограю... Сьогодні ми послухаємо музику води і вгадаємо, на якому музичному інструменті її виконують.

Послухайте п'єсу "Гра води", яку написав французький  композитор  Моріс  Равель у 1901 році.

Слухаючи  музику, рухайтеся  під неї так, як вона підказує вам.

🎵Чи завжди  однаково гучно лунає музика?

🎵Чому вона звучить то гучніше,  то тихіше?

🎵Цей музичний твір написаний у мажорі чи в мінорі?

🎵Розкажіть  про цю п'єсу,  добираючи слова із краплини.

🎵Якими були ваші  рухи- плавними,  гнучкими, повільними, як вода, чи якимись іншими?

🎵Пригадайте, де ви чули голоси води. Доберіть якомога більше слів, щоб описати її спів: дзюрчить, стукотить, шипить...

Моріс Равель говорив, що ця п'єса  навіяна шумом води й іншими звуками, які він чув біля фонтанів, водоспадів і струмків.

Розгляньте картини (Фредерік Черч. Ніагарський водоспад,1857; Тео ван Рейссельберге. Фонтан, 1903) й оберіть ту, до якої найкраще пасує музика Моріса Равеля.

Бажаємо удачі і гарного настрою!