facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Новини Статті Книга як шлях до творчості
Книга як шлях до творчості

Книга як шлях до творчості

 

Творчість – це вершина духовного життя людини, показник найвищого ступеня розвитку її інтелекту, почуттів, волі. Душа дитини – чиста і відкрита. І найвище завдання бібліотекаря – домогтися того, щоб дитина відчувала прекрасне, захоплювалася ним, дивувалася з нерукотворної краси природи і прекрасних творінь людських рук і розуму. Подив, благоговіння перед прекрасним – це те, без чого немислиме становлення справжньої культури інтелектуальних і моральних почуттів. Естетичне сприйняття творів літератури, музики, живопису вимагає активної внутрішньої діяльності дитини. Слово допомагає глибше відчути найголовніші відтінки краси, а краса ніби зміцнює в її свідомості емоційне забарвлення слова, доносить до розуму й серця його мелодію і аромат.

Всю роботу нашої бібліотеки ми прагнемо побудувати так, щоб з року в рік перед юними читачами дедалі глибше розкривався світ великих ідей, відображених у живопису, музиці, театрі. Переживання почуття насолоди від прекрасного – перша спонука до власної творчості. Це особливо помітно на літературних спробах наших читачів. Чим глибше пережила дитина красу, відбиту в поетичних творах, у живописі, музиці, тим більше у неї інтерес до власного духовного світу, тим сильніша потреба виразити в слові, фарбах власну думку, почуття.

З метою стимулювання творчої діяльності, створення самореалізації користувачів-дітей оформлено куточок «Хатинка творчості», в якому щомісяця оформлюються тематичні виставки, на яких представлені дитячі поробки з паперу, пластиліну, бісеру, природних матеріалів: «Смарагдова краса України», «Розкажу вам казку», «Малюємо героїв мультфільмів», «Квіти в моєму житті», «Природи світ, як музика, чарівний» тощо.

Традиційно вже впродовж останніх 5 років, проводиться конкурс дитячих малюнків «Який прекрасний цей світ».

Книги пробуджують у дітей фантазію, творчу уяву, вчать спостерігати і пізнавати навколишній світ, дивуватися світові і не тільки радіти самим, а й ділитися своїми почуттями та емоціями з іншими. Цьому сприяють виставки, на яких поряд із книгами розміщуються дитячі малюнки. Особливо яскравими були виставки: «В серцях кохання ми несем», «Великдень на Україні», «Великий син українського народу», «Дивосвіт навколо нас», «Дорога у велике життя починається від рідного порогу».

Великою популярністю у наших юних читачів користується цикл книжково-ілюстрованих виставок «Чарівні пори року», на яких представлені дитячі пейзажі на вільні поетичні рядки: «Ой, весна, днем красна, що ж ти, весно, нам принесла», «Прилетіло літечко на рожевих крилечках», «Одягає осінь в жовті шапочки ліси», «Біла зимонька прийшла, саньми свята нам привезла».

Під час оформлення книжково-предметної виставки «Писанкове розмаїття» діти вивчали, підбирали узори, виготовляли писанки та великодні прикраси.

Під час підготовки Дня матері діти висловили бажання створити галерею портретів «Наші любі мами». Юні користувачі захоплено переглядали домашні фотоальбоми, відбирали найкращі фотографії, а потім з великою любов’ю оформляли галерею, проявляли неабияку фантазію. До цього ж свята, був проведений творчий конкурс «Найкраща мама – моя мама». Своїми роботами в віршах і прозі діти вилили всю свою любов до рідних матусь.

Взагалі творчі конкурси займають важливе місце в роботі з дітьми. Особливо цікаво дітям приймати участь у творчому конкурсі «Книжечка своїми руками». Так, юними користувачами вже створено книжечки «Перлина» (твори про Україну), «Вірші про маму і бабусю», «Казки та вірші для маленьких діточок», «Світ тварин». А участь в конкурсі творчих робіт, проведений за ініціативою обласної бібліотеки для дітей «Дніпропетровщино! Мій краю благодатний! Вклоняюсь низько я твоїй красі!», дозволила відкрити ще одну нашу талановиту читачку. Альона Назарова, одна з переможниць, в своїй роботі розповіла про чудовий та захоплюючий світ петриківського розпису і додала власні малюнки в цьому стилі. А на святі, присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек Альона проводила майстер-клас для бажаючих поринути у світ прекрасного.

Більшість масових заходів, які проводяться в бібліотеці з дітьми і для дітей супроводжуються творчими дитячими роботами. Під час гри-подорожі «У країні цікавих книг» був проведений конкурс на кращий малюнок «Літературний герой очима читачів»; на літературному святі «Гімн книзі» експонувалась виставка дитячих малюнків «Мій улюблений казковий герой». А учасники конкурсу «Кращий читач року» мали можливості виявити свій літературний хист. Тут був проведений конкурс на кращий лист літературному герою. Під час народознавчої години «Їж та хвали, щоб ще дали» діти познайомилися з мистецтвом карвінгу та й самі потренувалися у декоративному вирізуванні овочів.

Всі діти талановиті. І в нашій бібліотеці проявити себе може кожна дитина. Акторські здібності юних користувачів допомагає розкрити ляльковий театр. Тут діти захоплено грають, фантазують, імпровізують. Найактивніші учасники – Аліна Руденко, Женя Євтушенко, Олександр Велієв, Юля Чернець, Маргарита Залигіна, Олег Півторак, Ксеня Люта, Ліда Книга – самі з ентузіазмом готували декорації до вистав та шили казкових героїв. Для вихованців дитячого садка та молодших школярів були підготовлені та показані вистави: «Казка про котика і півника», «Чарівна сметана», «Подорож у країну Казкарію» та інші. Участь в ляльковому театрі допомагає дітям збагатити свої емоції, навчитись виражати свої почуття. Ляльки роблять дітей більш відкритими, добрішими, щасливішими.

Селищна рада придбала для бібліотеки комп’ютер та мультимедійне обладнання і це дозволило у роботі по розвитку дітей почуття прекрасного, розвитку творчих здібностей використовувати новітні технології. Юних користувачів дуже зацікавила мультимедійна презентація – мандрівка музеями світу «Невмирущі творіння талановитих рук». Присутні здійснили віртуальну мандрівку по семи країнах світу, відвідали всесвітньо відомі музеї Франції, Іспанії, Німеччини, Голландії, Росії, помилувалися світовими шедеврами геніальних художників, отримали велику насолоду та позитивні емоції.

В наших планах на найближчий час конкурс мультимедійних презентацій «Я хочу вам розповісти…» слайд-шоу «Шедеври своїми руками», презентація і майстер-клас «Чудеса із солоного тіста», музичне асорті «Пісеньки із улюблених мультфільмів».

Необмежені таланти юних користувачів спонукають до постійного пошуку нових ідей, які б дали змогу виявити творчі можливості дітей, розвинути їхні інтелектуальні здібності. Можливості для творчості безмежні. Однак, успіху не досягають за один день, місяць чи рік. До цього потрібно йти все життя.

 

 

Світлана Корюкова, завідуюча

Карпівською сільською бібліотекою

Широківський район, Дніпропетровська область

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Joomla inotur Finland