Головна Новини Статті Літні промінці на книжковій сторінці.

Літні промінці на книжковій сторінці.

Олена Дробенко,

зав. Семенівською сільською бібліотекою

Криничанський район, Дніпропетровська область

Всі ми родом з дитинства. І дитячий світ – це світ мрій, фантазій, пригод. В ньому набагато більше запитань, ніж у дорослих. Тож серед приоритетних завдань Семенівської сільської бібліотеки – збагатити внутрішній світ дитини, стимулювати до розвитку, творчості, талантів, до пошуку своєї індивідуальності. Спілкування з гарною книгою для юних читачів – це якесь особливе таїнство, яке збагачує душу і серце, вчить, допомагає мріяти. Влітку наша бібліотека працювала за цільовою міні - програмою « Літні промінці на книжковій сторінці».

Дітей зацікавила програма і вони з задоволенням приймали участь у всіх заходах, а призи за старання надали фермерські господарства громади.

З дитячих років книжка допомагає дітям пізнати себе й зрозуміти світ, той хто любить читати – щаслива людина біля неї завжди багато друзів, розумних, добрих, вірних. Ці друзі – книги. Щоб визначити, які книги полюбляють читати діти, ми провели ярмарку корисних порад

«Мікрофон»

До нас завітала незвичайна книжкова виставка, а незвичайна тому, що вона розмовляюча і називалась « У світі мрій та пригод» , а разом з нею Мері Поппінс, Незнайка, дівчинка Яринка

із книги О .Бусенко   «Паперовий янгол».

На зустріч з мешканцями чудового Читай-міста, дітей запросив книжковий Гном, мандрували вулицею Барвистою, зустрілися з її жителями Фарбою та Пензликом, а потім

її Величність Королева Книга загадувала загадки і з відповідей склали три магічних слова:

ЧИТАЧ. КНИГА. БІБЛІОТЕКА.

Мода, як і книга, прийшла до нас із давніх часів, вона змінювалась й поверталася, але лишалася такою цікавою, як і книга, мода на книги ніколи не мине. Головне правильно розрекламувати книгу, зробити так, щоб її   помітили сотні читачів. На поличках книги розставлені за спеціальною   таблицею ББК. І книги з деяких відділів одягли своє найкраще вбрання, щоб розповісти про себе у стилі модного показу на бібліотечнім вернісажі   «Модні тенденції бібліотечно – бібліографічної класифікації».

Наші моделі – астрономія, математика, природознавство, географія демонструючи розповідали про свої відділи

Дитяча книга – це особливий світ, який юний читач осягає і розумом, і серцем. Дуже важливо, щоб книга увійшла в його життя якомога раніше, тому що вона незамінна у виробленні уваги, зосередженості, тому було проведено літературний мікс «Відгадай героя», декламування уривку з твору, а хто це і звідки треба розгадати.

Бібліотека приймала участь в громадських обговореннях « Бібліотека нашої громади: сучасне і майбутнє», та з метою формування та систематизації уявлень про сучасну бібліотеку з групами користувачів молодшого шкільного віку був проведений колаж «БІБЛІОТЕКА МАЙБУТНЬОГО»Дві команди були забезпечені старими листівками, глянцевими журналами, ватманом, ножицями та клеєм. З відповідальністю та цікавістю учасники шукали картинки, вирізували їх та наклеювали на ватман

У своїх творіннях діти показали бажання створити кімнату відпочинку та   емоційного розвантаження з м'якими меблями, кімнатними рослинами, телевізором, живим куточком, акваріум з рибками, клітку з декоративним птахом, та створення гуртків по рукоділлю та кулінарії.

- Милій і любій бібліотеці, так присвятили діти проведення колажу.

Діти полюбляють проводити час в бібліотеці читати, фантазувати, творити на радість собі та іншим.