facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Новини
Новини
Свято дитячої книги

Свято дитячої книги

         Міжнародний день дитячої книги відзначається з 1967 року щорічно                              2 квітня в день народження знаного в усьому світі казкаря – Ганса-Християна Андерсена, улюбленця не одного покоління дітей.

         Заснована і премія великого казкаря, якою щорічно до дня народження Андерсена удостоюють кращих письменників та поетів світу, художників-оформлювачів дитячих книг. Серед відомих – Сергій Михалков, Анатолій Алексин, Астрід Ліндгрен, Джоанна Роулінг.

         24 березня 2014 року оприлюднено імена лауреатів премії 2014 року: японська письменниця Уэхаси Нахоко і бразильський художник-ілюстратор Роджер Мелло.

         Обласна бібліотека для дітей з читачами відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, учнями 2-А класу 71 СШ (класний керівник Сидоренко О.О.) відзначили цей день презентацією книги “Петины уроки” Світлани Паливоди.

         Читачів привітав талісман бібліотеки Їжачок-Книговичок із своїми друзями: Червоною Шапочкою, Мері Поппінс, веселою Пеппі Довгапанчоха, казкаркою Шахерезадою, Сніговою Королевою та господинею свята Королевою Книг, яка разом з дітьми провела творчі конкурси, а учасники свята мали змогу побачити нову лялькову виставу “Урок фізики” за книгою “Петины уроки”.

         Молодших читачів привітала також і переможниця обласного туру Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач 2014 р.” Катерина Губарик, читачка Новомосковської міської бібліотеки для дітей.

         Святом закрили низку заходів в рамках Тижня дитячого читання, який проходив в дитячих бібліотеках області, України в дні весняних канікул. Читачів чекають нові зустрічі з книгами, часописами.

SAM 5186

SAM 5213

SAM 5225

 
Всеукраїнській тиждень дитячого читання

   З початком шкільних весняних канікул розпочав свою естафету Всеукраїнській тиждень дитячого читання.

Відділ обслуговування читачів-учнів 5-9 класів презентував нашим юним читачам книжкову виставку-настрій під назвою «До нас книга завітала і цікавинкою стала». На її полицях зручно розташувались найцікавіші наші книги - це і енциклопедії про все-все на світі, і книги для дозвілля та хобі для дівчаток і хлоп`ят, а також книги рекордів, питань та відповідей.    

   Біля виставки діти проглядали книги та відповідали на питання літературної вікторини «По сторінкам улюблених книг». За її результатами ми дізнались, що найбільш популярні серед наших читачів зараз є енциклопедії, пригоди, фантастика та дитячі детективи.

   Кожен із наших відвідувачів в ці дні міг уявити себе учасником гри «Що? Де? Коли?», а саме - покрутити дзигу та відповісти за її вказівкою на питання літературно-пізнавальної гри «Часу даремно не гай, книгу в друзі обирай».

2

   1

 
Менора

Разом з бібліотекою єврейського громадського центру ім. Мери Кліоц проведено захід «В Україні книжки свято будемо разом відзначати», присвячений Всеукраїнському тижню дитячого читання. В цей день у літературній вітальні центру було багато дитячого сміху, книжкових відкриттів та сяйво творчих талантів.

Відкрив захід огляд літератури біля книжкової виставки «До нас книжка завітала і цікавинкою стала», на якій ми презентували дітям найкращі книги нашої бібліотеки для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Потім, всі хто зміг відірватися від книг, щільно оточили ігрове поле «Що? Де? Коли?» та взяли участь у літературному бліц-турнірі «Повчально. Весело. Цікаво».

Завідуюча бібліотекою Левікова Адель представила дитячий театр «Фейгеле» при бібліотеці. Юні актори з великим натхненням у яскравих костюмах презентували виставу «Пальто для луны», створену за мотивами єврейських народних казок. Після шквалу аплодисментів юні дарування зайняли свої місця у залі і перетворилися вже на глядачів.

Лялькові вистави нашого відділу «Веселимось, граємо, День книги вітаємо» та «А чому і те, і се? Я журнали почитаю – от і знатиму усе!» розважали та повчали, давали інформацію та нове уявлення про сучасну бібліотеку.

Зустріч завершилась піснями, танцями і дружнім хороводом усіх учасників заходу!

 

 

 
Від читання – до перемог

 

Від читання – до перемог

 

В Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей з 2005 р. стало доброю традицією розпочинати Тиждень дитячого читання, що проходить під час шкільних весняних канікул, підведенням підсумків обласного туру Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України – 2014".

 

         Цьогоріч в святково прикрашених залах головної читальні для дітей області, було багатолюдно.

 

         Кращу читацьку аудиторію районів і міст Дніпропетровщини представляли 55 учнів 6-8 класів, переможці II туру конкурсу, які є читачами дитячих і шкільних бібліотек.

 

         Почесними гостями були: представник департаменту культури, туризму, національностей та релігій С. І. Єгорова, письменники Е. Заржицька, П. Кашаєв, В. Гладишев, які щиро бажали юним конкурсантам великих та малих перемог в усьому подальшому житті, висловлювали впевненість, що останні пронесуть через роки та усі випробування, любов до книги.

 

         Атмосферу свята створювали також талісман бібліотеки – Їжачок-Книговичок, чудова концертна програма студентів Дніпропетровської консерваторії.

 

         Переможцями обласного туру конкурсу, кращими із кращих стали: Кри -

 

ва Карина – 6 кл. (м. Жовті Води), Гринчук Віталій – 7 кл. (с. Перше Травня Апостолівського району), Губарик Катерина – 8 кл. (м. Новомосковськ), які одержали головний приз – подорож до Львова на фестиваль дитячого читання "Книгоманія", а решта учасників – сертифікати та подарункові підбірки книг.

 

         Канікули продовжуються, тож продовжується і Тиждень дитячого читання, протягом якого – презентації книг, зустрічі з письменниками, видатними особистостями Дніпропетровщини, літературні вікторини, скайп-конференції з читачами та письменниками.

 

Проведіть канікули з книгою!

 

 

 

 
<< Первая < Предыдущая 51 52 53 54 Следующая > Последняя >>

Страница 52 из 54
Joomla inotur Finland