facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Події
Події
Нашим солнышкам

Нашим солнышкам…

         Читателей любого возраста, но особенно дошкольного и младшего порадует книга «Нашим солнышкам», которую презентовали читателям сотрудники областной библиотеки для детей вместе с писателями Днепропетровской областной организации Всеукраинского творческого союза «Конгресс литераторов Украины».

17889655

         В сборник-альманах вошли поэтические произведения Людмилы Некрасовской, Павла Кашаева, Светланы Поливоды, Николая Москальца, Елены Лейфец, Татьяны Валовой, Юрия Гашинова, Елены Швец-Васиной.

        

 

Издание привлекает внимание своим оформлением, над которым трудились ученики детской художественной школы (на базе учебно-воспитательного объединения № 28, директор П.В. Гамолин).

         54 юных художника оформляли книгу.

 

         Представили книгу поэты – Людмила Некрасовская, Светлана Поливода, Павел Кашаев, которые читали свои стихи, загадывали загадки, дети слушали песни на стихи С. Поливоды, П. Кашаева, смотрели спектакль.

 
Дарунок юним читачам бібліотек для дітей області

1.jpg

 

 

   Дарунок юним читачам бібліотек для дітей області

                   Частину накладу своєї книги “Оповідання та казки” Лариса                        Миколаївна Анненкова передала в дарунок читачам бібліотек для дітей області. “Читайлики” дошкільного та молодшого шкільного віку зможуть знайомитись та вивчати по цій книзі навколишнє середовище, історію, культуру, традиції.

         Ідея створення книги та ілюстрації самої авторки. Дизайн – Тетяни Бочарової.

         Шановні батьки, вчителі! Лариса Миколаївна чекає відгуки дорослих та особливо враження дітей від книги. Надсилайте їх на електронну адресу нашої бібліотеки biblio-child@ukr.net.

 

SAM_3562.JPGПриємних вражень Вам від читання!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Про Великий луг

Великий Луг над Дніпром: минуле і сучасне

 

         Двері Дніпропетровської обласної дитячої бібліотеки                                      (вул. Ворошилова, 9) завжди широко відкриті і для маленьких, і для дорослих відвідувачів. А зацікавлені читачі, навіть попри суворі погодні умови, з радістю відгукуються на різноманітні ініціативи бібліотекарів.

Ось і 24 січня учні 4-5 класів двох шкіл – № 23 Жовтневого та № 127 Самарського районів разом зі своїми вчителями завітали до гостинної оселі щоби зустрітися з дніпропетровською письменницею Еліною Заржицькою, яка презентувала дітям свою нову книгу «Великий Луг над Дніпром. Казки і легенди». Книга вийшла друком у видавництві «Твердиня» (Луцьк) завдяки іменній стипендії міського голови видатним творчим працівникам м. Дніпропетровська.

         Директор бібліотеки Ольга Шарабура ознайомила школярів з творчістю письменниці та представила членів творчого колективу, який також працював над створенням книги. Бо ж книга оформлена 24 кольоровими та 7 чорно-білими малюнками, над якими працювали дві групи студентів під керівництвом відомої не тільки в Україні, але й за її межами художниці, завідуючої відділенням дизайну Дніпропетровського театрально-художнього коледжу Лани Королєвської. Обкладинку – у брендовому – Петриківському стилі створила художниця й викладач коледжу Тетяна Гарькава.

Передмову для збірника написав Анатолій Поповський – доктор філологічних наук, професор Дніпропетровського університету ім.                              О. Гончара.

Авторка розповіла слухачам, що казки і легенди – суто авторські, а місцем подій обрано наш рідний край – береги Дніпра, Великий Луг, околиці Січеслава... Задля глибокого занурення у тему їй довелося детально вивчити події козацької доби, подробиці побуту, звичаї наших предків.

Всього до книги увійшли 30 казок – героїчні (про козачку Стешу), ліричні (про музиканта Звенигора), інколи веселі і дотепні (як от, про козака-характерника, який провчив пихатого пана і жадібну пані), інколи – сумні і навіть трагічні («Легенда про кам’яну бабу», «Чому Сура Мокра»).

«У кожну написану казку я вкладала всю душу, – зізнається Еліна Іванівна. – Бо любов до України, до рідної землі спіткала мене повідати читачам про наше славне минуле, людей, працею та звитягою яких будувалася наша сучасність, і, впевнена, наше щасливе майбутнє».

Професор Анатолій Поповський розказав, що у казках поряд із людьми діють і персоніфіковані явища природи, стихії: Земля, Вода, Вітер, Вогонь, а також казкові істоти, як добрі, так і злі (Сонячний чоловічок, Святий Миколай, чорти, русалки) і з допомогою цих персонажів підсилюється моральний висновок кожної казки. Герої ж казок письменниці – відважні лоцмани, талановиті музики, відважні рибаки – сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі патріотизму, любові до рідної землі.

Студентки театрально-художнього коледжу, чиї малюнки також увійшли до книги: Аліса Осипова, Ангеліна Сущевська та Марина Усенко поділилися враженнями від прочитаного та розповіли про роботу над ілюстраціями.

Учні переглянули чудову лялькову виставу за двома казками зі збірника, яку підготували креативні фахівці бібліотеки.

Наостанок діти поспілкувалися з письменницею та отримали від неї у подарунок книги, які пообіцяли передати до своїх шкільних бібліотек.

 

Дарина Швець

 

 

SAM 2778

SAM 2785

 

 
Новорічні канікули в бібліотеці

НОВОРІЧНІ КАНІКУЛИ В БІБЛІОТЕЦІ

 

Початок зими не дуже балував нас пухнастими снігами, ясними днями і крижаними горами. Але з приходом зими, в обласній бібліотеці для дітей, по вул. Ворошилова,9 панує радість і веселість, тому що тут починається черга казкових пізнавально – розважальних заходів. Фахівці відділу обслуговування читачів – учнів 5-9 класів разом зі своїми читачами поринули у атмосферу новорічних забав, де відвідувачів бібліотеки чекали зимові сюрпризи і пригоди.

Передноворічна зустріч в «Бібліомайстерні» була присвячена, звичайно ж, прикрасам для новорічної ялинки.

Святково прикрашена зала бібліотеки радо зустрічала діточок пільгової категорії району: яскраве коло біля ялинки з Дідом Морозом та Снігуронькою, забавні ігри в сніжки з героями лялькової вистави, зимові загадки та конкурси і, звичайно, солодкі подарунки!

А які ж канікули без новорічного калейдоскопу « До свята новорічного ми в коло друзів кличемо». Жартівлива вікторина, де прозвучали найкумедніші відповіді, додали веселого новорічного настрою присутнім.

Не залишила байдужими читачів і книжкова новорічно – різдв’яна виставка «Рік новий крокує по планеті», та літературна вікторина біля неї. У залі панувала атмосфера дружелюбності, веселості і непідробленої радості. І звичайно, не обійшлось без зимових вечорниць «Зима прийшла з дарами, з добрими святами». Українські традиції святкування зимових свят, що дбайливо зберігаються, були представлені не лише в піснях і віршах, але і в іграх, розвагах.

 
БЕЗКОШТОВНИЙ ІНТЕРНЕТ – ВІДТЕПЕР У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ

3 грудня 2013 року в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей відбулась урочиста церемонія з нагоди відкриття інтернет-центру з вільним доступом та початку надання нових послуг. Відтепер бібліотека надаватиме можливість мешканцям безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, слухати музику, дивитися фільми, обмінюватися фотографіями, спілкуватися у програмі «Скайп», скористатися веб-ресурсами для пошуку роботи чи потрібних послуг, покупки товарів, організації поїздок, доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо. У ході урочистостей було продемонстровано на практиці, як телефонувати рідним та близьким за допомогою «Скайпу» в інші міста та за кордон, надсилати повідомлення електронною поштою, спілкуватися з друзями у соціальних мережах, здійснювати пошук інформації в мережі, отримати консультації психолога, влаштувати собі цікавий відпочинок та екскурсії.

Пріоритетними цільовими групами визначено дітей різного віку та сім’ї з дітьми.

Під час заходу виступила директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА Першина Н.Г., регіональний представник програми «Бібліоміст» Селиверстов Ю.Б, директор бібліотеки Шарабура О.І.

Бібліотека отримала комплект комп’ютерного обладнання в результаті перемоги у конкурсі програми «Бібліоміст». Вона приєдналася до понад тисячі сучасних бібліотек, які вже надають послуги і реалізовують проекти розвитку місцевих громад на основі інформаційних технологій.   

«Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Партнер програми – корпорація Microsoft – безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. «Бібліоміст» – програма, покликана поліпшити доступ населення України до інформації та навчити користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. До кінця 2013 р. понад 1900 публічних бібліотек України буде обладнано комп’ютерами з доступом до інтернету. До комплектів техніки також входять сканери, принтери, веб-камери та навушники. Фахівці бібліотек, які долучаться до програми, проходять навчання у галузі новітніх технологій та сучасних інформаційних послуг на базі 25 тренінгових центрів, що функціонують у кожній області та АР Крим, і передають навички населенню.

 

 

SAM 8268SAM 8275SAM 8284SAM 8297SAM 8298

 

 

 

 

 

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 11
Joomla inotur Finland