facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Події
Події
День української писемності та мови – разом із письменницею

День української писемності та мови – разом із письменницею

 

Одним з найважливіших для виховання юних українців свят є День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Цей День кожен навчальний заклад намагається відзначити як цікавіше. Особливо, коли це стосується учнів молодших класів. Протягом тижня, двох, а то й місяця в школах проходять виставки, конкурси й змагання, здійснюються різноманітні екскурсії тощо.

Одну з таких екскурсій напередодні Дня української писемності і мови здійснили учні 3-В класу СШ № 23 м. Дніпропетровська разом із своїм класним керівником Оленою Плешкановською. Діти відвідували обласну дитячу бібліотеку (ОДБ, вул. Ворошилова, 9).

І не просто відвідували, а й зустрілися зі справжньою письменницею – Еліною Заржицькою, літературною «мамою» багатьох персонажів казок та оповідань, у тому числі і славнозвісної черепахи Наталки.

Діти, зацікавлені кумедною героїнею, із захватом подивилися лялькову виставу за мотивами книжки «Як черепаха Наталка до школи збиралася», написану завідуючою відділом ОДБ Людмилою Чорною, поспілкувалися з Еліною Іванівною, яка розповіла маленьким поціновувачам літератури про подальші пригоди черепашки.

Потім третьокласники переглянули мультфільм про Наталку, малюнки до котрого робили їх однолітки – вихованці Криворізького навчально-реабілітаційного центру «Надія». Школярики також взяли активну участь у запропонованій письменницею грі «Відгадай слово».

До учнів приєдналася маленька Даша Коновалюк, яка разом із мамою є активним відвідувачем і користувачем бібліотечних скарбів – книжок із казками та віршиками. Дівчинка сміялася й аплодувала разом із учнями і, навіть, виказала бажання теж виступити із читанням віршика.

На добру згадку учасники зустрічі сфотографувалися, а маленька Даша ввічливо попрощалася з третьокласниками: «До зустрічі!»

Наостанок діти пообіцяли директору бібліотеки – Ользі Шарабурі, – що невдовзі завітають до гостинного будиночку, двері якого завжди відкриті для маленьких читачів та їх батьків.

 Олена Швець

SAM 7664

SAM 7667

 

 
«Бібліомайстерня» гостеприимно распахнула свои двери!

 

После летнего перерыва состоялась долгожданная встреча в нашей творческой «Бібліомайстерні», на которой присутствовали как завсегдатаи кружка, так и новички. Как всегда, тёплой улыбкой и приветливым словом всех встретила ответственная за работу кружка библиотекарь Магомедова Патимат Магомедовна, а провела занятие – наш неизменный помощник и замечательный мастер Степаненко Людмила Николаевна. Темой встречи был «Декупаж», его вольная интерпретация. Все ознакомились с яркими и красочными книгами по этой тематике. И взрослые, и дети проявляли свою фантазию и учились делать аппликацию декупажа на картоне, на деревянных дощечках и на других материалах.

ФОТО :

Бібліомайстерня1

Каникулы в_библиотеке2

На следующем занятии «Бібліомайстерня» опять радушно принимала и детей, и взрослых. Несколько наших умельцев порадовали своими домашними работами по предыдущей теме «Декупаж». Новое занятие было посвящено изготовлению новогодней открытки в форме ёлочки, которую дети самостоятельно вырезали по шаблону из зелёного картона и украсили бумажными «ёлочными игрушками». Работы получились очень яркими, а победительницей единогласно была объявлена ёлочка юной мастерицы Елены Магды.

ФОТО :

Бібліомайстерня5

Бібліомайстерня6

 
Каникулы в библиотеке

Каникулы в библиотеке

В тёплые осенние дни каникул нашими гостями стали учащиеся 5-х классов школы №127.

Каникулы в_библиотеке1

Дети ознакомились с историей библиотеки, её
структурой, просмотрели самые интересные
книги и журналы отдела обслуживания читателей - учащихся 5-9 классов

Каникулы в_библиотеке2и сыграли в викторине «Юный эрудит».

Каникулы в_библиотеке3

 

Далее нашим гостям были представлены кукольный спектакль «Журнальная империя» и видео-презентация на тему «Сказки авторские и народные, волшебные и бытовые».

 

Каникулы в_библиотеке4

Завершил встречу весёлый мультконцерт.

 

  • решила провести свой день биологии, посвященный лекарственным растениям в нашей библиотеке. Весь арсенал информации по этой тематике: презентации, видеоролики, спектакли и, конечно же, книги, были предоставлены в полном объёме! Изюминкой встречи стало совместное чаепитие настоящего витаминного карпатского чая.

 

Фото:

Каникулы в_библиотеке5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
В рік дитячої творчості

 

 

Урок казки

         В рік дитячої творчості з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Дитинство» та ТОВ «Атасов Сінема Груп», при підтримці Міністерства культури України, Міністерства Соціальної політики, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Уповноваженого Президента України з прав дитини Ю.О. Павленка проходив Всеукраїнський творчий конкурс «Урок казки».

         Основними завданнями конкурсу були: популяризація дитячої творчості, кращих зразків українського фольклору та зарубіжжя, підтримка і виявлення творчих та інтелектуальних здібностей у дітей та молоді, сприяння розвитку та виховання поваги до української мови і культури.

         Читачі дитячих бібліотек області долучилися до його проведення та взяли активну участь. На півфінал в Дніпропетровську обласну бібліотеку для дітей надійшло 173 роботи.

         Найбільшу активність проявили читачі дитячих бібліотек міст: Вільногірська, Марганця, Нікополя, Тернівки та районів: Апостолівського, Криворізького, Петропавлівського. Підведені підсумки півфіналу та визначені переможці.

В номінації декоративно-прикладне мистецтво «Золоті ручки» визнано:

Вікова категорія 6-10 років:

 

Франко Ангеліна 8 років, 2 клас «Кривенька качечка»

(с. Дружба, Криничанський район)

 

Вікова категорія 11-14 років:

 

Лємасова Аріна 11 років, 6 клас «Царівна – жаба» (смт. Юр’ївка)

Кириченко Дарина 14 років, 7 клас «Півник та бобове зернятко»

(м. Марганець)

 

Вікова категорія 16-18 років:

 

Литовченко Олена 17 років, 11 клас «Різдвяний гусак» (м. Вільногірськ)

Смірнов Віктор 17 років, 11 клас вітраж «Тисяча і одна ніч»

(м. Апостолове)

 

 

 

Номінація Література «Казкова країна»

 

Вікова категорія 6-10 років:

 

Федоренко Роман 8 років, 3 клас твір-казка «Злагода» (м. Нікополь)

 

Вікова категорія 11-14 років:

 

Штилюк Валерія 10 років, 5 клас казка «Пригода у підводному царстві» (с. Грузьке, Криворізький р-н)

 

Філатенко Ангеліна 11 років, 6 клас віршована казка «Шуршаня»

(с. Новопілля, Криворізький р-н)

 

Коробська Анастасія 12 років, 7 клас п’єса «Чарівний ліс»

(смт. Петропавлівка)

 

Вікова категорія 16-18 років:

 

Колєснік Уляна 16 років, 11 клас казка «Карамельний мир»

(м. Тернівка)

 

        

         Кращі роботи надіслані до оргкомітету конкурсу (м. Київ), та до                            15 листопада журі фестивалю буде визначати переможців у кожній номінації.

         Фіналістів Всеукраїнського етапу запросять для участі в Гала-концерті «Свято дитячих мрій» і виставці творчих робіт учасників у грудні місяці поточного року.

n1

 n2Твір-казка Федоренка Романа «Злагода»

                Настали важкі часи для добрих і ввічливих слів…

         Діти стали вживати багато брутальних і злих слів. І тоді вирішили добрі слова захистити себе і дітей. Вони викликали недобрі слова на змагання. Умови боротьби були такими: діти, які вживали ввічливі слова були у першій команді, під назвою «Злагода», а діти, які постійно користувалися в своїй мові грубими словами, були в другій команді – «Розбишаки». Кожна команда повинна була побудувати будиночок. І закипіла робота... «Злагода» працювала дружньо, завзято, з посмішкою. Використовували такі слова, як «Будь ласка», «Вибач», «Дякую», «Давай допоможу», «Молодець», «Давайте разом».

         І за день вони побудували не хатку, а чарівний будиночок, в якому буде добре і затишно всім людям…

         А «Розбишаки» в цей час намагалися збудувати свій будинок. Але їх робота не була такою дружньою та веселою. Тому, що в своїй роботі вони використовували лише погані і образливі слова. Вони більше сварились, бились, ніж працювали. І тому їх хатка вийшла жахливою.

         Їм стало зрозуміло, що погані слова не допомагають ні в дружбі, ні в роботі. І тільки ввічливі слова дарують і добрий настрій, і гарні відношення і злагоджену працю.

 

Колєснік Уляна «Карамельный мир»

 

         Обычный день, ничем непримечательный. Серость улиц, забытых людьми. Они все вместе, но одиноки, ведь в этом мире каждый сам за себя. Все смирились с этим, но только не Ламиэль. Странное имя для девчонки, но и она не слушает никого, она живёт так, как хочет. Лами, словно не из мира сего.

         В свои 20, она выглядит лет на 16. Смотреть на мир через розовые очки и быть наивной как ребёнок, в этом вся Лами. Её большие, голубые глаза цвета неба всё время светятся счастьем, вызывая улыбку у прохожих. Она не такая как все, она иная, подобных ей в мире нет. Ламиэль красит волосы в голубой цвет, но самое главное то, что Лами носит костюм зайца!

         Я хочу рассказать о том, как необычная девчонка изменила мир.

         Лами шла по улице вприпрыжку, и солнце для неё светило ярче, чем для остальных, ведь она в это верила, хотела этого. Её необычные движения удивляли прохожих, они не могли её понять, никто не мог.

         Прискакав в супермаркет за очередной шоколадкой, она увидела кое-что необычное: тетрадь, в которой было написано: «Пиши всё, что хочешь изменить.» Лами спросила продавца: «Могу ли я её купить?» Продавец глядя удивлёнными глазами на тетрадь, сказал: «Таких тетрадей у нас в продаже никогда не было, поэтому можете забрать её совершенно бесплатно.» Лами поблагодарила продавца и побрела домой, с интересом разглядывая тетрадь.

         «Изменить то, что я хочу… А разве это возможно? И что изменится от того, что я запишу в тетрадь то, что мне не нравится в этом мире? Что же всё-таки произойдёт?» - задумывала сама себе вопросы Лами, и думала о том, каким же она хочет видеть этот мир. «Вот я и дома!» - радостно воскликнула девушка, переступая порог своей, такой знакомой и такой родной, квартиры. «Пора менять этот мир в лучшую сторону» - воскликнула Ламиэль, - «хочу, чтоб все видели этот мир таким, каким его вижу я».

         «Представляя чудную картинку, она принялась писать о своём новом и волшебном мире:

         «В моём мире всё не так. Люди всегда весёлые, а дома и улицы сделаны из сладостей. Мой личный «карамельный мир». Никому не нужно работать. Гуляй, смотри на мир через розовые очки да ешь сладости, что буквально можно сорвать с дерева. И все желания исполняются в один миг, стоит лишь об этом подумать. Не жизнь, а сказка» …

         Лами записала то, что она думала - изменить мир в лучшую сторону и легла спать с мыслью: «Как жаль, что это никогда не произойдёт».

         Поспав довольно долго, девушка встала с кровати подошла к окну. Насколько велико было её удивление. Когда она увидела свой мир, добрый, красочный, весёлый. Её подхватила, словно, волна позитива и Лами, быстро одевшись, выбежала на улицу, с непреодолимым желанием рассмотреть сказку с близка. «Как чудно карамелька» - сказала Ламиэль, сорвав конфетку с кустика.

         Она бегала по улице, подпрыгивая, пританцовывая. Лами видела людей, что не могли понять, что же произошло, но с их лиц не исчезала улыбка. Дети бегали, срывая с деревьев и кустов различные сладости. Они набивали полные карманы сладостями, боясь, что они могут исчезнуть в один миг.

         Столько радости Лами не испытывала никогда. Два дня она ходила счастливая. Её мир нравился абсолютно всем: но не бывает радости без грусти. На третий день люди хотели жить так, как жили раньше. Им просто надоело питаться одними сладостями и жить в сладких домах, которые пытались съесть их домашние любимцы. У многих болели животы и зубы, ведь нельзя питаться одними сладостями.

         Лами погрузилась в раздумья. просидев в парке на лавке два часа, она решила вернуть прежний мир. «Только Бог может менять мир. Почему я решила, что мой мир будет лучше? Да, и всё-таки я ошибалась, не может существовать мир без зла. В мире должно существовать и добро и зло, они создают равновесие. Верну всё обратно, ведь тогда было лучше» - подумала она и записала в тетради: «Пусть будет так, как было раньше, ведь только Бог в праве решать нашу судьбу и менять мир!»

         Прошло пару минут, но мир не изменился. Лами заплакала, ведь теперь в мире правил хаос, а она не могла ничего сделать. Ламиэль вернулась домой и со слезами на глазах легла на кровать. Проплакав пару минут, она уснула.

         Наступило утро. Девушка проснулась, выглянула в окно, и тут же её лицо засветилось счастьем. «Мир, он такой же, как был! А может, всё это был сон?! Длинный, странный сон!» - с такими словами Ламиэль счастливо продолжила жить в обычном, сером мире, но родном!

 

 
Слухай-Читай-Дивись

Слухай-Читай-Дивись

         Дошкільники та учні молодшого шкільного віку вже протягом двох років мають можливість читати книгу Еліни Заржицької «Як Черепаха Наталка до школи збиралася», бо представляли її читачам бібліотеки в 2011 році. На презентацію мультфільму за вищеназваною книгою до книгозбірні завітали читачі-учні 2 «б» класу спеціалізованої школи № 67 еколого-економічного профілю (класний керівник Дар’я Вадимівна Мірзоян), автор книги Еліна Іванівна Заржицька, художник, яка ілюструвала книгу та мультфільм Людмила Володимирівна Шевченко, композитор Валентина Миколаївна Фалькова, студенти бібліотечного відділення Дніпропетровського училища культури.

         Присутні переглянули лялькову виставу, прийняли участь в музичній вікторині, зробили зарядку, відтворюючи рухи героїв книги – Равлика, тритона Тришки, пуголовка Грицька та інших. Послухали деякі розділи книги, які прочитала письменниця, і з задоволенням переглянули мультфільм, про який за час відвідин бібліотеки багато всього почули.

         Віднині у читачів дошкільного та молодшого шкільного віку є вибір: взяти в бібліотеці книгу та прочитати, або переглянути мультфільм. І зробити дітям цього віку краще разом з батьками.

         Мультфільм можна переглянути:

http://www.youtube.com/watch?v=hJZBZ-mm1IE

http://www.youtube.com/watch?v=PReo2R9-8CY

http://www.youtube.com/watch?v=JwRrO5bPwME

http://www.youtube.com/watch?v=ftB3q3h27Rw

SAM 6809

SAM 6819

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 11
Joomla inotur Finland