facebook 4394Twitter 1BloggerLOGO KO

Головна Події
Події
Мова-духовний скарб нації

      Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей було проведено літературно - музичне свято “Мова-духовний скарб нації”, присвячене Міжнародному дню рідної мови. Цю дату відмічають саме в цей день, починаючи з 2000-го року. Про “підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності” було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня-17 листопада 1999 року в Парижі.

На захід в бібліотеку завітали учні 4-Б класу середньої школи № 67 та читачі-дошкільники з мамами. З великою зацікавленістю учасники свята переглянули мультимедійну презентацію, яка супроводжувалась розповіддю ведучих- бібліотекарів О.Магди та Д.Грек. Щоб підтримати інтерес дітей цього віку, було використано фрагменти мультфільму, ляльковий театр, відеосюжети, кліпи пісень, бліц-вікторини за темою заходу. Діти, як справжні актори, декламували вірші українською, російською, англійською мовами. І навіть почули вірш білоруською у виконанні Т.О.Желізняк, завідуючої відділом обслуговування біблотеки.

SAM 1004

SAM 1017

 

В кінці свята всі учасники отримали подарунки - яскраві буклети “Петриківський розпис” та “Український рушник”. До заходу було оформлено книжкову виставку “Мова- духовний скарб нації”.

SAM 1054

SAM 1021

Ті учасники свята, які не поспішали повернутись на урок до школи, а саме дошкільники- Салюк Катя, Березина Кароліна, Коновалюк Даша та першокласниця Салюк Даша, залишились у залі і прочитали вірші, які вивчили до свята.

SAM 1005

Захід залишив позитивне та емоційно піднесене враження у читачів та фахівців бібліотеки.

 
Огляд- анонс відкрийте нову книгу з краєзнавства

Огляд- анонс

Відкрийте нову книгу з краєзнавства

 

2222222

СТ  72 г  Гусейнов, Григорій

Господні зерна[Текст]: художньо – документальний життєпис/Г. Гусейнов; передм. М.Ф.Слабошпицького.-К.: Укр. письменник, 2011.-678с.-(Б – ка Шевченківського комітету)

 

У книжці українського письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Григорія Гусейнова "Господні зерна" читач зустрічається з відомими й призабутими діячами культури та науки: родиною Симиренків, істориком Аполлоном Скапьковським, ботаніками Робертом Регелем і Віктором фон Граффом, родиною Фальц-Фейнів - засновниками заповідника Асканії-Нови...

       Автор книжки не ставить перед собою завдання відгадати всі таємниці у біографіях героїв своєї книги. Жанр, у якому працює Григорій Гусейнов, визначив літературознавець, доктор філологічних наук, академік Григорій Клочек. Мова йде про наявність другого смислового плану в традиційно "краєзнавчих" дослідницьких оповідях.

 

 

 

111111
МЛ
84.2 (4 УКР) 

Трьомсин Богатир[Текст]: українські народні казки Нижньої Наддніпрянщини/упоряд., вступ. ст., адапт. текст, прим. Н.Є. Василенко, Л.В. Іваннікової.-Д.: Січ, 2011.-359с.

 

До книги увійшли кращі зразки фольклорної прози Нижньої Наддніпрянщини - українські народні казки, записані на території Катеринославської губернії (тепер Запорізька й Дніпропетровська обл.) й опубліковані в кінці XIX - на початку XX ст. видатними українськими фольклористами Г. А. Залюбовським, I I. Манжурою, Я. П. Новицьким, Д. І. Яворницьким, Б. Д. Грінченком.

Видання розраховане на широке коло читачів - науковців, вчителів, краєзнавців, школярів, студентів.

 
Як черепаха Наталка до школи збиралася

За мотивами казки Еліни Заржицької «Як черепаха Наталка до школи збиралася» створено мультфільм

 

          Ініціаторами створення мультфільму стали обласна бібліотека для дітей (директор Ольга Шарабура) та Криворізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Надія» (директор Надія Полонська).

          Те, що казка про розумну й добру черепашку Наталку користується популярністю у дніпропетровських малюків, не варто й нагадувати. Адже саме діти – вихованці інтернатних закладів області взяли активну участь в оформленні однойменної книги, яка вийшла друком у видавництві «Пороги» (Дніпропетровськ, 2011). А вихованці Криворізької школи-інтернату «Надія» зробили аж 12 малюнків – майже до кожної казки (всього на розгляд авторові було надіслано майже 100 малюнків).

          Саме маленькі вихованці закладу під час вручення їм готовою книги, яке відбувалося на базі обласної бібліотеки для дітей і запропонували створити мультфільм про кумедні пригоди милої черепашки. Керівництво інтернату та працівники бібліотеки вирішили допомогти дітям.

          У роботі зі здійснення мрії взяли участь викладач живопису Людмила Шевченко (яка, до речі, працює саме «Надії»), відмінник культури України, член Асоціації композиторів Всеукраїнської Національної музичної спілки, композитор Валентина Фалькова, молода письменниця Наталія Дев’ятко і, звичайно, сама авторка – Еліна Заржицька. Монтаж здійснювала Дар'я Корольова (м. Київ).

          Тепер їх роботу зможеш оцінити і ти, шановний читачу.

          Заходь за адресами: YouTube:

або:

http://abetka.ukrlife.org/zarzhytska4.html

і ти матимеш змогу дізнатися про пригоди черепашки Наталки та її друзів!

          Директор бібліотеки Ольга Шарабура обіцяє, що презентація мультфільму відбудеться напередодні Дня захисту дітей – саме тоді планується вихід другої частини мультфільму «Як черепаха Наталка до школи збиралася».

          Тож – до зустрічі, Наталко!

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 7 из 11
Joomla inotur Finland