Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Get Adobe Flash player

Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68
 • Адміністрація

Директор:  Прокопович – Ткаченко Ольга Олегівна
Тел.: (056)746-12-96

Заступник директора: Дороніна Тетяна Юріївна

 • Відділ комплектування, обробки документів та каталогізування
 • Відділ зберігання, гігієни і реставрації документів
 • Відділ обслуговування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку
 • Відділ обслуговування дітей середнього та старшого шкільного віку
 • Відділ мистецтв 
 • Відділ довідково – бібліографічного та інформаційного обслуговування
 • Відділ удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми
 • Відділ автоматизації бібліотечно – бібліографічних процесів
 • Бухгалтерія

Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Бібліотекою можуть користуватись:

 • неповнолітні громадяни до 18 років, їхні батьки
 • особи, які професійно займаються проблемами дитячої літератури і дитячого читання, вихованням дітей
 • всі громадяни, які потребують інформаційної допомоги, яку здатна забезпечити бібліотека.

Всі категорії користуються послугами бібліотеки безкоштовно. На платній основі здійснюються лише додаткові послуги (див. нижче)

Основним документом, що дає право на користування Бібліотекою, є документ, що засвідчує особу.

Неповнолітні користувачі записуються до Бібліотеки на підставі документів, які подають батьки, або особи, під наглядом яких знаходяться діти.

Користувачі бібліотеки мають право отримувати безкоштовно:

 • інформацію про склад бібліотечних фондів через довідково – пошуковий апарат Бібліотеки
 • консультаційну допомогу в процесі пошуку та відбору джерел інформації
 • документи з фондів Бібліотеки у тимчасове користування
 • Інтернет – години для пошуку необхідної інформації

Користувачі бібліотеки також мають право:

 • брати участь у всіх заходах, які проводить Бібліотека
 • висловлювати свою думку про діяльність Бібліотеки і окремих її працівників,

Правила надання платних бібліотечних послуг

 • ксерокопіювання, сканування, ламінування документів;
 • палітурні роботи;
 • формування бібліографічних списків літератури, виконання довідок;

Обов’язки користувачів бібліотеки:

користувачі зобов’язані

 • дотримуватись правил користування Бібліотекою, дбайливо ставитись до документів з фондів Бібліотеки, при одержанні перевіряти їх кількість та наявність будь - яких пошкоджень, про що повідомляти бібліотекаря, який має зробити на документах відповідну позначку, в іншому разі за виявлені дефекти відповідальність несе користувач
 • розписуватись за кожний одержаний в Бібліотеці документ (крім дошкільників та учнів 1-4 класів) в формулярі, або під час запису до бібліотеки один раз на реєстраційній картці у відділах, де впроваджено електронне обслуговування
 • повертати документи у визначені строки
 • дбайливо ставитись до майна Бібліотеки, комп’ютерного обладнання та бібліотечного фонду, дотримуватись правил поведінки у бібліотеці.

Користувачі, які порушили Правила і нанесли збитки Бібліотеці, повинні компенсувати їх таким чином:

При втраті або пошкодженні документа з фонду Бібліотеки:

Замінити його відповідно аналогічним чи документом, визнаним Бібліотекою рівноцінним. При неможливості заміни - відшкодувати збитки реальної вартості документа, розмір якої визначає комісія по роботі з фондом.

За втрату або пошкодження документів з фонду Бібліотеки неповнолітніми користувачами відповідальність несуть їхні батьки, опікуни і виховні заклади чи установи, під наглядом яких вони перебувають.

За порушення Правил користувачі можуть бути тимчасово позбавлені права користування Бібліотекою на терміни, встановлені адміністрацією.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Чекаємо на вас щоденно, окрім суботи, з 9.00 до 17.00 години без обідньої перерви за адресою: Дніпро, вул. С.Єфремова, 9. 

Влітку вихідні: субота, неділя

Останній робочий день місяця - санітарний день.

Для користування абонементом потрібно мати паспорт одного з  батьків.


Notice: Undefined offset: 1 in /home/biblioch/biblio-child.dp.ua/www/templates/dd_schoolsfun_48/library/Artx/Content/Item.php on line 68

Комунальний заклад культури «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей». Бібліотеку започатковано у 1922 р. як дитячий відділ при міській бібліотеці. Статус обласної бібліотеки присвоєно у 1935 р.

Бібліотека є методичним центром для 77 міських та районних спеціалізованих бібліотек для дітей, а також сільських і селищних бібліотек області з питань обслуговування дітей, постійно надає консультативну та практичну допомогу бібліотекам і закладам, що обслуговують дітей та займаються їх вихованням і навчанням.

Щорічно обласна бібліотека для дітей обслуговує понад 16 тисяч читачів, які відвідують бібліотеку близько 80 тисяч разів на рік, їм видається більше 319 тисяч примірників видань.

Бібліотечний фонд налічує близько 170 тис. документів, в тому числі близько 800 аудіокниг, щорічно передплачується близько 200 назв періодичних видань.

Робота бібліотеки базується на творчому партнерстві з закладами освіти, культури, центрами розвитку дітей, державними установами, громадськими організаціями.

Пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки залишаються заохочення дитини до читання, популяризація найкращої української та світової літератури для дітей, розвиток творчих здібностей підростаючого покоління.

Поряд з традиційними формами надання інформації користувачам-дітям, бібліотека впроваджує сучасні новітні технології.

Отримавши в 2004 році доступ до всесвітньої мережі Інтернет, бібліотека активно продовжує свій розвиток на шляху комп'ютеризації бібліотечних процесів. В бібліотеці діє Інтернет-центр, в якому обладнано 10 комп'ютерних місць для надання безкоштовного доступу до Інтернету та отримання сучасних інформаційних послуг.

Бібліотека має власний логотип і гімн.

Наші новинки

Анонси

Вхід на сайт

Copyright © 2019 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.