Бібліотекою можуть користуватись:

• неповнолітні громадяни до 18 років, їхні батьки
  • особи, які професійно займаються проблемами дитячої літератури і дитячого читання, вихованням дітей
  • всі громадяни, які потребують інформаційної допомоги, яку здатна забезпечити бібліотека.

Всі категорії користуються послугами бібліотеки безкоштовно. На платній основі здійснюються лише додаткові послуги (див. нижче)

Основним документом, що дає право на користування Бібліотекою, є документ, що засвідчує особу.

Неповнолітні користувачі записуються до Бібліотеки на підставі документів, які подають батьки, або особи, під наглядом яких знаходяться діти.

Користувачі бібліотеки мають право отримувати безкоштовно:

• інформацію про склад бібліотечних фондів через довідково – пошуковий апарат Бібліотеки
  • консультаційну допомогу в процесі пошуку та відбору джерел інформації
  • документи з фондів Бібліотеки у тимчасове користування
  • Інтернет – години для пошуку необхідної інформації

Користувачі бібліотеки також мають право:

• брати участь у всіх заходах, які проводить Бібліотека
  • висловлювати свою думку про діяльність Бібліотеки і окремих її працівників,

Правила надання платних бібліотечних послуг

• ксерокопіювання, сканування, ламінування документів;
  • палітурні роботи;
  • формування бібліографічних списків літератури, виконання довідок;

Обов’язки користувачів бібліотеки:

користувачі зобов’язані

• дотримуватись правил користування Бібліотекою, дбайливо ставитись до документів з фондів Бібліотеки, при одержанні перевіряти їх кількість та наявність будь - яких пошкоджень, про що повідомляти бібліотекаря, який має зробити на документах відповідну позначку, в іншому разі за виявлені дефекти відповідальність несе користувач
  • розписуватись за кожний одержаний в Бібліотеці документ (крім дошкільників та учнів 1-4 класів) в формулярі, або під час запису до бібліотеки один раз на реєстраційній картці у відділах, де впроваджено електронне обслуговування
  • повертати документи у визначені строки
  • дбайливо ставитись до майна Бібліотеки, комп’ютерного обладнання та бібліотечного фонду, дотримуватись правил поведінки у бібліотеці.

Користувачі, які порушили Правила і нанесли збитки Бібліотеці, повинні компенсувати їх таким чином:

При втраті або пошкодженні документа з фонду Бібліотеки:

Замінити його відповідно аналогічним чи документом, визнаним Бібліотекою рівноцінним. При неможливості заміни - відшкодувати збитки реальної вартості документа, розмір якої визначає комісія по роботі з фондом.

За втрату або пошкодження документів з фонду Бібліотеки неповнолітніми користувачами відповідальність несуть їхні батьки, опікуни і виховні заклади чи установи, під наглядом яких вони перебувають.

За порушення Правил користувачі можуть бути тимчасово позбавлені права користування Бібліотекою на терміни, встановлені адміністрацією.