Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей
Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.
Якщо придивитися до поцілунків в будь-якому голлівудському фільмі чи звернути увагу на твори живопису чи скульптури, то виявиться, що голови тих, що цілуються, найчастіше схиляються вправо. Чому? Один німецький дослідник зазначив, що це відбувається в двох третинах випадків. Наукові теоретики припускають, що це явище бере свій початок в утробі матері, де плід найчастіше нахиляє голову саме вправо.
Використовуючи сканер МРТ, вчені з Інституту Рейн в Університетському коледжі Лондона з’ясували, що при поцілунку використовується до 146 м’язів, в тому числі 34 лицьових м’язи і 112 інших м’язів нашого тіла. Вони спалюють близько двох-трьох калорій у хвилину.
Казухіджі Тохара і його колеги з Токійського університету впевнені, що наше прагнення до поцілунків походить від прадавнього щура. Як з’ясувалося, у мишей та чоловіків є дуже схожий за генетичним складом загальний предок, який жив десь між 75 і 125 мільйонами років тому. Ця давня крисоподібна істота відома під назвою Еомайя (Eomaia scansoria). Наукова команда Тохари висунула гіпотезу, що ці істоти спеціально терлися носами, щоб передати свої феромони і сигналізувати про свої бажання. По суті, як вони стверджують, людські поцілунки є дуже схожими на відповідну поведінку гризунів.
16 липня 1439 року король Англії Генріх VI зовсім заборонив цілуватися в своїй державі. За його міркуванням, це повинно було стримувати поширення хвороб в королівстві. Пізніше, у 16-му столітті, в Неаполі не тільки заборонили цілуватися в громадських місцях, але й стали карати за подібні дії смертю.
За даними Світових рекордів Гіннеса, рекорд з найтривалішого поцілунку належить Эккахайе та Лаксані Тіранарате з Тайланду. Вони цілувалися протягом 58 годин 35 хвилин і 58 секунд. У 1930-х роках, за стандартами Голлівуду, пари не могли поцілувати більше трьох секунд.
Одне поважне дослідження показало, що чоловіки, які отримують поцілунок в щоку від своїх дружин, перш ніж відправитися на роботу, живуть на п’ять років довше, ніж ті, хто не отримує такого стимулу.
Цей чудовий і красивий День - Всесвітній День поцілунків, вперше з’явився у Великобританії в кінці XIX століття і носить відповідну назву «World Kissing Day». У ті далекі часи на березі туманного Альбіону, враховуючи важливість цього явища, як одного з неповторних і високих проявів любові, вирішили, що поцілунок просто зобов’язаний мати своє власне свято. Офіційним міжнародним святом цей День став пізніше, більше двох десятків років тому, коли він був затверджений досить поважно. міжнародно. організацією - Організацією Об’єднаних Націй і став відзначатися щорічно 6-го липня.