Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня – дні пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва. Крім цього, Російська Федерація системно знецінює, перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня.

З огляду на це Український інститут національної пам’яті, продовжуючи розвивати в Україні європейські підходи до меморіалізації Другої світової війни, акцентує на ключових посилах, які важливі для розуміння і пам’ятання її подій, героїв і жертв.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв війни. Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав, свобод і життя людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху загарбницьких амбіцій, злочинів та військової агресії. Минуло вісім десятиліть – і Європа знову опинилася на порозі глобальної війни. Сьогодні європейська спільнота має змогу опиратися на отримані в часи Другої світової гіркий досвід та історичні уроки.

Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) як у складі Червоної армії, так й армій західних союзників і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів українців – воїнів та мирних жителів. Ми добре знаємо ціну війни та несвободи, тому сьогодні боремося за  мир і свободу.

На момент початку Другої світової війни Український народ не мав незалежної та  суверенної держави і був розділений між кількома країнами. Обидві тоталітарні системи (нацисти і комуністи), що однаково не рахувалися з ціною людського життя, використовували не вирішене «українське питання» та прагнення українців до незалежності та суверенітету у власних цілях й геополітичних іграх, а українські землі розглядали виключно як ресурс. Єдиним справді українським політичним суб’єктом у роки війни був визвольний рух – люди й організації, що боролися за незалежність від обох тоталітарних систем. До таких організацій, зокрема, зараховують й Українську повстанську армію.

Пам’ять та вшанування подвигу ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його, є моральним обов’язком українців. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Тому що війна – це  завжди мільйони маленьких і великих людських бід, які розтягнуті в часі.

У цей час у Російській Федерації впродовж останніх десятиліть відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалось на культ, а потім і взагалі у потворне явище «побєдобєсія», метою якого є пропаганда війни, вивищення над іншими народами, привласнення собі статусу «головного переможця», виправдання агресивної ідеологічної мобілізації громадян, а також плекання безвідповідального та безпідставного реваншизму. Саме через це Україна з часів Революції гідності послідовно впроваджує європейський підхід пам’ятання про Другу світову війну. А також застерігає інші країни від наслідків підтримки, поширення чи потурання російським наративам до 9 травня, адже для російським керівництвом причетність РФ до перемоги над нацизмом використовується як моральне обґрунтування сучасних дій Росії.

Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з підступним агресором. Сьогодні це путінська Росія, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Ця боротьба триває щоденно вже вісім років – і ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини для громадян. У 1939–1945 ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Із сумом можна констатувати, що невивчені уроки історії, самозамилування та імперські амбіції перетворили сучасних росіян із спадкоємців перемоги над нацизмом у нових нацистів.

Жодна країна не може претендувати на визнання власної виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Так само неприпустимими є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця у Другій світовій для ведення агресивної політики у наш час. Сьогодні влада Росії поводиться як руйнівник системи міжнародних відносин, заснованої державами-переможцями Другої світової війни. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х. 

Кожна нація, яка зробила свій внесок у перемогу над нацизмом, має моральне право пишатися цією шляхетною справою, однак ні одна країна не може претендувати на одноосібне привласнення собі статусу країни-переможниці і тим більше заявляти, що в світовій війні могли перемогти без допомоги інших. Такі заяви ми все частіше чуємо від Російської Федерації і засуджуємо їх, адже вони не лише мають антинауковий характер й не відповідають історичній правді, але і несуть в собі значний конфліктогенний потенціал, ведучи до війн пам’яті та конкуренції жертв.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Зважаймо, що у державах, де важливе кожне людське життя, де гуманність визнається найвищою цінністю, ідеї про «повторіть» не приживаються, адже повага до людської гідності – це свого роду «імунітет» від вірусів дегуманізації. В цьому контексті мир – це не закляклий страх перед ворогом, не капітуляція, не просто відсутність військових дій, а ключова умова для гармонійного розвитку особистості та суспільства.

Друга світова війна закінчилась зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли Росія без оголошення війни напала на Україну і здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу. Українці із зброєю в руках захищають Європу і дають шанс на створення нової, більш справедливої світової системи безпеки, на побудову більш тривкого миру. Але умовою для цього є перемога над Росією, відновлення територіальної цілісності України та унеможливлення майбутньої агресії росіян проти будь-кого на планеті.

Історія Другої світової війни нас вчить, що Український народ перемагає тоді, коли ми єдині, соборні, діємо разом і захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці і стоїмо за свою землю, тоді ми непереможні. Як і у середині минулого століття ми захищаємо свою землю і свою Вітчизну від агресора-окупанта, що дає нам додаткових сил і право на відчайдушний спротив. Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми власними правилами. Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці. 

Завершення Другої світової війни, на жаль, не звільнило світ від тоталітарних режимів. Комуністичний Радянський Союз скористався із перемоги над нацизмом і укріпив свої позиції у світі. Він проіснував аж до 1991 року і за цей час був ініціатором або причетним до численних злочинів (геноциди, військові інтервенції, каральна психіатрія, розробка та використання заборонених озброєнь тощо). Його спадкоємицею не лише в майновому, але і в ідеологічному вимірі стала Російська Федерація, яка за три десятки років після розвалу союзу брала участь у ряді війн та військових конфліктів у якості країни-агресора та як союзник диктаторських режимів. Зараз в рамках повномасштабної російсько-української війни росіяни вже вчинили величезну кількість воєнних злочинів та злочинів проти людства. У діях російських збройних сил є щонайменше ознаки геноциду проти українських громадян. Такими діями Російська Федерація втратила будь-яке моральне право апелювати до спадщини перемоги над нацизмом, адже своїми діями вона де-факто повторює нацистські злодіяння й осквернює пам’ять про подвиги ветеранів та учасників Другої світової війни. Злочини РФ в Україні мають бути зупинені, а російський путінський режим – засуджений і переможений спільними зусиллями усього цивілізованого світу так само, як нацистська Німеччина.

Після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ отримає нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об’єднає все суспільство, а Україна перейде виключно до європейської традиції відзначення 8 травня, як Дня пам'яті та примирення і вшанування жертв Другої світової війни.   

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм! Слава Україні!

https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/uinp-akcentuye-na-klyuchovyh-sensah-vazhlyvyh-dlya-rozuminnya-i-pamyatannya-drugoyi-svitovoyi-viyny?fbclid=IwAR0G5TCZCQJpG75yWAdbPwhxt4bgqNMepiMKdeRSLB-jXTPbHwu_OPEYNm0

День  морозива в бібліотеці.
Дата: 06-07-2023 Просмотры: 8
«Охолоджене щастя», «зимова казка», «молочна радість», «крижана пристрасть», «снігове молоко», і навіть «прохолодний антидепресант» — це морозиво! Для наших книголюбчиків та книгознавчиків ...
Книжкова виставка - порада
Дата: 06-06-2023 Просмотры: 184
Під такою назвою в обласній бібліотеці для дітейї підготовлено книжкову виставку-пораду. Настала гаряча пора для садівників та овочівників , яка триватиме до пізньої осені. Однак, не всі власники ...
Сьогодні Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
Дата: 06-05-2023 Просмотры: 257
Екологія фокусується на життєвих процесах і адаптації, енергії в живих спільнотах, кінцевому зростанні і розвитку цілих екосистем, а також на тому, як біорізноманіття проявляється в навколишньому ...
День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Дата: 06-04-2023 Просмотры: 214
Російська агресія в Україні триває з 2014 року, а 24 лютого 2022 року росія почала повномасштабне вторгнення в Україну. Тільки за цей час російські загарбники вбили 484 українські дитини. Кількість ...
Обласна бібліотека для дітей взяла  участь в арт-фестивалі юних талантів Дніпра «Мрії мого дитинства».
Дата: 06-03-2023 Просмотры: 144
 З нагоди Дня захисту дітей відбувся традиційний арт-фестиваль юних талантів Дніпра  "МРІЇ МОГО ДИТИНСТВА". У програмі: відкриття міської виставки дитячого малюнку «Мрії мого дитинства» творча ...
Бібліотечне літо розпочалося цікавими заходами.
Дата: 06-02-2023 Просмотры: 205
Напередодні Міжнародного дня захисту дітей для маленьких відвідувачів КП «СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ "ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"»  обласна бібліотека ...
Свято
Дата: 05-31-2023 Просмотры: 205
Щорічно, 1 червня, в Україні і світі відзначається дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей, запроваджене з метою привернення уваги до проблем дотримання прав і охорони здоров’я дитини. Адже ...
Як діти створювали герб своєї сім'ї.
Дата: 05-30-2023 Просмотры: 820
В Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей пройшла зустріч  клубу психологічної підтримки дітей та підлітків "Разом". Психолог бібліотеки Вікторія Панченко проводила різні вправи, які ...
Тематична вечірка «В країні Мурляндії».
Дата: 05-30-2023 Просмотры: 239
Хто з дітей не любить котиків? Ми вважаємо, що таких мало. Напередодні літніх канікул ми вирішили, що саме в кошенят мають перетворитися наші маленькі читачі - учасники клубу гармонійного розвитку ...
Сьогодні – Міжнародний день миротворців ООН.
Дата: 05-29-2023 Просмотры: 131
29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй. Починаючи з 1992 року в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяло участь понад 45 тисяч ...
Всеукраїнський день краєзнавства.
Дата: 05-28-2023 Просмотры: 182
28 травня відзначається Всеукраїнський день краєзнавства. Ці травневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер. 28 травня 1925 року в місті Харкові розпочалася І ...
Продовжуємо опановувати  англійську мову.
Дата: 05-26-2023 Просмотры: 240
Засідання клубу любителів англійської мови "Happy English" було присвячено вивченню теми "The Modal Verbs - Must/Have to". Також на занятті діти читали вірш "I have a pig", виконували вправи із ...
Відділ комлектування рекомендує: книги шрифтом Брайля.
Дата: 05-25-2023 Просмотры: 290
Через зір людина отримує 85 % інформації. Людина із порушенням зору такої можливості не має, тому іноді слух, нюх та дотик стають її очима. Робити навколишній світ більш дружнім, інклюзивним і ...
Сьогодні Міжнародний день зниклих безвісти дітей.
Дата: 05-25-2023 Просмотры: 260
Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. В Україні відбувається безліч трагедій, пов’язаних зі зникненням дітей різного віку. Це велика трагедія для рідних та близьких, ...
Протимінна безпека для дітей.
Дата: 05-24-2023 Просмотры: 291
В стінах нашої бібліотеки відбулась цікава зустріч-спілкування Наталії Баланюк, інструктора з інформування про мінну небезпеку Данської Ради у справах біженців за підвищення обізнаності  та ...
Екскурсія до «Чарівного королівства  книг».
Дата: 05-23-2023 Просмотры: 441
У сучасному світі, незважаючи на велике різноманіття електронних ресурсів, книга та бібліотека залишиться невід’ємною складовою в отриманні необхідної інформації. Щоб ознайомитися з книжковими ...
22 травня - день перепоховання Тараса Шевченка у Каневі.
Дата: 05-22-2023 Просмотры: 452
Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева. Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на ...
Сьогодні, 21 травня, в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій.
Дата: 05-21-2023 Просмотры: 300
День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, ...
Арт-майстерня
Дата: 05-19-2023 Просмотры: 240
Вишиванка– національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Щорічно ...
Бібліодесант  до
Дата: 05-19-2023 Просмотры: 182
Разом з Еліною Заржицькою - "золотою письменницею України," фахівці обласної бібліотеки завітали до "Спеціальної школи №12" Дніпропетровської обласної ради". Бібліотекарі  закладу показали лялькову ...
День вишиванки.
Дата: 05-18-2023 Просмотры: 315
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає ...
18 травня – Міжнародний день музеїв.
Дата: 05-18-2023 Просмотры: 175
   Музеї – це ті заклади, в яких зупиняється час та пахне історією різних подій. Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони є незрівнянними місцями відкриттів, навчають нас про наше минуле та ...
Заходи до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Дата: 05-18-2023 Просмотры: 455
До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Дніпропетровській обласній  бібліотеці для дітей працівники закладу провели з користувачами тематичні бесіди у зв’язку з  роковинами з дня ...
Творча  зустріч з Олександром Ратнером, дніпровським поетом, письменником, перекладачем.
Дата: 05-17-2023 Просмотры: 238
Незабутня травнева зустріч з письменником Олександром Ратнером відбулась  в обласній бібліотеці для дітей. Олександр Григорович, дніпровський поет, письменник, перекладач, подарував присутнім ...
Сьогодні  Міжнародний день мирного співіснування.
Дата: 05-16-2023 Просмотры: 289
16 травня кожного року світ відзначає молоде, проте важливе свято – Міжнародний день мирного співіснування. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 8 грудня 2017 року. Ця подія має за мету ...
Сьогодні Міжнародний день сім'ї.
Дата: 05-15-2023 Просмотры: 237
У понеділок, 15 травня, в Україні та у світі відзначають Міжнародний день сім'ї, який затвердила Рада ООН у 1994 році. Цей день присвячений всебічного розгляду проблем сім'ї у різних країнах світу. ...
Сторітайм
Дата: 05-15-2023 Просмотры: 233
Відбувся черговий "Сторітайм" з циклу театралізовані читань. Цього разу він був присвячений  ведмедику Паддінгтону. Щоб налаштуватись на знайомство з творчістю Майкл Бонда, малеча переглянула ...
Віртуальна виставка  «Читати - нелегко, знати – важливо»: до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.
Дата: 05-14-2023 Просмотры: 199
А43738 821.111(417) Б77 Бойн, Д. Хлопчик у смугастій піжамі : роман / Д. Бойн; пер. з англ. В. Шовкуна. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 192 с. -  А43541 821.161.2 В48 Винничук, Ю. ...
З  Днем матері!
Дата: 05-14-2023 Просмотры: 209
Мама — найголовніша і найрідніша людина в житті кожної дитини. Завдяки мамі ми з'являємося на цей світ, не без участі тата, звісно. Навіть свято створили для мам, щоб дякувати їм за працю перед ...

3D тур!

Нові книги

Анонси

Статистика сайту

Сьогодні 98

Вчора 258

За тиждень 602

За місяць 1210

Currently are 27 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2023 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.