У дошкільному віці дитина ще недостатньо зріла, щоб зрозуміти важливість ваших слів. Тому пояснення не дасть бажаного результату.
Перш за все, приверніть повну увагу дитини. Не починайте говорити, поки дитина не зверне на вас увагу.
Переконайтеся, що ви перебуваєте на рівні очей дитини. Поступово встановіть із нею контакт. Почніть розмову із запитання про те, що вона робить.
Якщо вам потрібно щось повторити, дитина, імовірно, припинить звертати увагу на ваші слова. Тому вам слід повернутися до першого кроку і знову привернути її увагу. Це потребуватиме від вас великого терпіння.
Використовуйте короткі речення, що складаються з декількох слів. Довгі речення можуть бути для дитини занадто складними.
Намагайтеся поглянути на ситуацію з точки зору дитини. Визнайте її почуття. Саме так ви зможете навчити дитину висловлювати свої емоції.
Кращий спосіб навчити дитину чого-небудь – зробити це разом із нею. Дитина вчиться краще, коли бачить, як ви щось робите, і повторює за вами.
Щоб навчити дитину слухати, займайтеся спільно з дитиною заняттями, які потребують слухання.
Якщо ви хочете закріпити певну поведінку дитини, створюйте постійні ситуації. Навіть якщо ви про це забудете або поспішатимете, дитина сама зробить усе необхідне.
Нарешті, щоб навчити дитину слухати, вам необхідно самим навчитися слухати дитину, коли вона говорить вам щось.
Якщо ви хочете, щоб дитина слухала вас і дотримувалася ваших інструкцій, не варто примушувати її. Секрет у тому, щоб дитина прислухалася до слів батьків і виконувала їхні вказівки свідомо й добровільно. Для цього не потрібно кричати на дитину або підвищувати на неї голос.
Рекомендована література.
1. Л.Петрановська ,,Якщо з дитиною складно"
2. Ю.Гіппенрейтер ,,Спілкуватися з дитиною.Як?"
3. Мег Мікер ,,Мама і син "
4. Анна Гресь ,,Діти і ґаджети"
5. Наталія Царенко "Як ми псуємо наших дітей"