Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей
Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.
До 39 - ї річниці чорнобильської трагедії Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей провела читацьку конференції за книгою «Полювання на тура» за онлайн участю авторки Марії Дружко.

За словами письменниці ,коли вона захотіла написати книжку про суто українські реалії та історичні події, то зупинилася на чорнобильській тематиці, адже «Чорнобиль є невід’ємною частиною нашої з вами історії». Автентичного звучання роману Марії Дружко надає також вельми велика кількість казкових персонажів, запозичених письменницею з української міфології (мавки, перелесники, чугайстри, повітрулі тощо). Загалом твір написано у жанрі магічного реалізму.
Ось що говорить про свою книгу сама Марія Дружко: «Полювання на тура» – це книга про кожного з нас, хто народився в Україні. Адже це ми оті дикі тури, що їх свого часу намагалися – ба ще й досі подекуди прагнуть! – знищити князі-можновладці. Це ми черпаємо наснагу в рідній землі, її лісах, ріках, казках і традиціях. І саме нам нарешті приспіла година повернутися до себе, до усвідомлення того, ким ми насправді є у цьому світі! Оскільки збайдужіння до своїх джерел так само, як і радіація, непомітно, але неухильно роз’їдає все живе, перетворюючи нас на безлику споживацьку біомасу».
Учні ліцею №97 ставили багато запитань письменниці про написання книги, висловлювали власні думки про події того часу, про сучасний стан екології.


