Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Плакати, сміятись, аналізувати, осмислювати, сумувати, забувати чи таки пам’ятати – що саме робити, говорити та думати 8 та 9 травня вирішувати вам і тільки вам. Однак, можете звернутися по допомогу до літератури, з якою уявлення про одну з найжахливіших подій минулого століття, про Другу світову війну, стануть куди об’ємнішими, а рефлексія – глибшою.

Хлопчик у смугастій піжамі, Джон Бойн

14+

Якщо сказати, що «Хлопчик у смугастій піжамі» є спробою показати жахи Другої світової війни очима дитини, це прозвучить не надто оригінально та цікаво, адже спроб таких світова література знає чимало. Як не крути, але «дитячі очі» є напрочуд вдалим і зручним інструментом для того, щоби навіть найчерствіших серцем змусити співпереживати, співчувати та трошечки спів-страждати. Втім, ірландському письменнику Джону Бойну вдалося дещо вирізнитися на тлі багатьох своїх «конкурентів» і його «Хлопчик у смугастій піжамі» і сюжетом, і особливостями нарації, і героями таки може справити враження навіть на досвідчених читачів.

У центрі сюжету історія про дев’ятирічного Бруно, який разом із сім’єю, старшою сестрою, мамою та батьком, вимушено переїжджає зі свого комфортабельного п’ятиповерхового дому в Берліні до будинку у загадковому Геть-Звідси. Перша несподіванка криється в тому, що відбувається усе це не через депортацію, переслідування тощо, як це не рідко трапляється у книжках про війну, а через підвищення батька, на якого у самого «Фурора великі сподівання». Друга несподіванка – війна у тексті безпосередньо не згадується. Сама оповідь, хоч і має за наратора автора, показує нам точку зору головного героя, який живе настільки безтурботним дитинством, що буквально не розуміє нічого з того, що відбувається навкруги. Хто такий Фурор? Що це за загадкове місце Геть-Звідси з купою дивних одноповерхових будинків за колючим дротом? Ким саме працює його тато? У чому різниця між його родиною та євреями? Чому його новий друг, худорлявий Шмуль, який народився в той самий день, що і Бруно, але у Польщі, постійно ходить у смугастій піжамі? І чому їм не можна погратися разом? Відповіді на ці запитання читачі знатимуть ще задовго до того, як розгорнуть книжку, але саме вона допоможе вкотре усвідомити все – самостійно, не ковтаючи чужі емоції, а створюючи та переживаючи власні, які ще довго житимуть у серцях та головах після того, як автор поставить напрочуд сильну та водночас лаконічну крапку.

Ковчег часу, Марцін Щигельський

12+

Повість Марціна Щигельского «Ковчег часу» знову переносить нас у Польщу часів Другої світової війни. Рафалу, головному герою та оповідачу книги, як і Бруно з «Хлопчика у смугастій піжамі», дев’ять років, але живе він не з мамою, татом, сестрою та прислугою у триповерховому будинку, а з втомленим від усього, що відбувається навколо, дідусем у варшавському гетто. З дідусем, якого постійно не буває вдома, оскільки він мусить заробляти гроші на прожиття та піклуватися про онука, мусить робити усе можливе лише для того, щоби Рафал не бачив і не усвідомлював усього того реального жахіття війни (втім, читачів саме це й спонукатиме більше замислюватися про те, що таке справжня війна).

На щастя, Рафал знаходить розраду у бібліотеці, працівниця якої дає хлопчику книжки. Саме з книжок, а вірніше з однієї книжки — знаменитого фантастичного роману «Машина часу» Герберта Веллса, життя головного героя починає змінюватись. Рафал прочитує велетенський, як для дев’ятирічної дитини, романи ледь не за один вечір і несподівано усвідомлює, що описане Веллсом страшне майбутнє зі страшними морлоками та нещасними витонченими елоями вже розпочалося. І з усією сміливістю, на яку здатні наважуватися переважно діти, Рафал вирішує збудувати машину часу, щоби змінити таке майбутнє.

Безпосередність і щирість точки зору оповідача, поєднання фантастичного (майже магічного) з реалістичним і болісним, відсутність популярних літературних кліше про війну та неоднозначність, з якою читачі залишаються, коли прочитують книгу до останньої сторінки – усе це в купі з гарно сконструйованим сюжетом і чудово відтвореними образами маленьких і великих героїв робить книжку не просто цікавим, а дуже потрібним читвом.

Крадійка книжок, Маркус Зузак

14+

Як і Джон Бойн, австралійський письменник Маркус Зузак пропонує побачити та пережити Другу світову війну разом із дитиною, яка перебуває не зовсім зі звичної для багатьох читачів сторони барикад, оскільки є німкою. І, як і Бойн, для того, щоби вразити спокушених у цій темі читачів, Зузак вдається до цікавих прийомів на рівні оповіді, зокрема вводить у ролі нараторів такого героя, який у роки Другої світової війни і в реальному світі мав купу роботи, а саме Смерть — унікального та навпрочуд співчутливого не-зовсім-персонажа, який може спостерігати за однією з найжахливіших трагедій усього людства з абсолютно Іншої точки зору.

У центрі сюжету — розповідь про спершу дев’ятирічну, а наприкінці книги вже й зовсім дорослу Лізель Мемінгер, дорослішання якої відбувається на тлі війни. На перший погляд, Лізель є доволі звичною героїнею роману про війну — доброю, наївною, стражденною сиротою, на долю якої припало чимало викликів. Отже, спершу безвісти зникає її батько, якого звинувачують у комунізмі, потім, аби врятувати від переслідувань, мати віддає її разом із молодшим братом до прийомної сім’ї, невдовзі дівчинка стає свідком жахливої та страшної смерті братика, а коли нарешті опиняється у новій родині, дізнається, що попереду на неї чатує ще цілий океан страждань і випробувань. Але у цьому ворожому та буремному океані Лізель вдається знайти напрочуд міцний човен — книжки.

Справжня дружба та щира турбота одне про одного, кохання та люта ненависть, віра та відчай, війна та мир — вдаючись до теми спільної для багатьох травми, автор торкається багатох «вічних» тем. І, звісно, попри символізм та метафоризм мови, не завжди уникає моралізаторства. Втім, це навряд зіпсує враження від прочитання роману.  

Сховище. Щоденник у листах, Анна Франк

13+

Зазвичай, щоденник — це спроба зазирнути у внутрішній світ людини, особливий тип оповіді від першої особи, завдяки якому читачі швидше проникаються історією, переймаються переживаннями героя, емпатією та співчуттям. Проте остання книжка нашої добірки дещо відрізняється і від багатьох відомих вам щоденників, і від усіх згаданих вище книжок. Насамперед тому, що це абсолютно справжній щоденник, який з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року вела Анна Франк — дівчинка-підліток, яка протягом 25 місяців разом зі сім’єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів.

Читати «Щоденник» Анни Франк неймовірно важко і надзвичайно легко водночас. З одного боку, це один з найпотужніших текстів, які залишила нам Друга світова війна. Це жахлива історія Голокосту, написана єврейською дівчиною, яка разом зі своєю мамою, батьком, старшою сестрою та ще чотирма євреями переховуються від нацистів на горищі занедбаного будинку в окупованому Амстердамі. Історія, що лякає своєю справжністю та фіналом, який знають усі, хоч він і залишається за лаштунками самої оповіді.

Ентоні Дорр. «Все те незриме світло»

14+

Дві сюжетні лінії роману знайомлять нас із двома протагоністами – хлопчиком Вернером, якому доведеться стати солдатом Третього Рейху, та незрячою французькою дівчинкою Марі-Лорою, яка втікає з окупованого Парижа до Нормандії, везучи із собою велику таємницю. Описуючи паралельно їхні долі, автор створює живих і пронизливих персонажів, які не лишають байдужими нікого.

«Все те незриме світло» зрежисовано з безпосередністю притчі, змонтовано з тривожних, болісних, щемливих сцен, підсилено постійною напругою та насичено промовистими символами. Ефектний і попри все життєствердний текст не тільки показує бридке нутро війни, а й дає надію, силою любові створює вихід з безвиході.

 

Підбито підсумки  Всеукраїнського конкурсу плакатів «Майбутнє планети у наших руках!».
Дата: 08-08-2022 Просмотры: 125
5 серпня  у  Національній бібліотеці України для дітей  відбулася онлайн пресконференція, присвячена підбиттю підсумків Всеукраїнського конкурсу плакатів «Майбутнє планети у наших руках!» у рамках ...
Дата: 08-05-2022 Просмотры: 183
5 серпня відзначається Міжнародний день світлофора. Цей винахiд став повсякденним предметом нашого користування на вулицях мiст. Звичний для нас  технічний пристрiй пройшов довгий шлях свого ...
Zoom- лекція
Дата: 08-05-2022 Просмотры: 55
Вчора фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей приєдналися до zoom - лекції судді КСУ Юровської Г.В. "Свобода думки та слова, збирання та поширення інформації в умовах воєнного стану". ...
Розмовний клуб
Дата: 08-04-2022 Просмотры: 166
Розмовний клуб  "Говорімо українською"  запрошує всіх бажаючих долучитись до спілкування "живою" українською мовою. Протягом кожного заняття ми вчимось вільно та грамотно говорити в різних побутових ...
Рандеву з книгою
Дата: 08-03-2022 Просмотры: 230
Дитячий детектив — один із найбагатших та найрізноманітніших жанрів, який приваблює юних читачів не лише таємницею, яку потрібно розгадати. Юні персонажі самостійно ведуть розслідування й викривають ...
День книжки-розмальовки.
Дата: 08-02-2022 Просмотры: 174
Щороку 2 серпня і дорослі, і діти відзначають незвичайне, але водночас захоплююче свято – День книжки-розмальовки. Справді, ці невеликі книжечки роблять усіх нас трохи дизайнерами, а ще допомагають ...
Становлення української державності: крізь віки та покоління.
Дата: 07-29-2022 Просмотры: 134
28 липня Україна щорічно відзначатиме День Української Державності, з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та ...
Бібліотечні заходи до Дня Української Державності.
Дата: 07-28-2022 Просмотры: 196
25 липня, як зазначив Президент України, почався важливий тиждень – тиждень, коли ми вперше, 28 липня, відзначимо День Української Державності -   день, який підтвердить тисячолітню історію нашої ...
Клуб живого спілкування «Говорімо українською»
Дата: 07-26-2022 Просмотры: 191
Доброго дня! Вас вітає Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей. Раді повідомити, що ми продовжуємо роботу клубу «Яскрава українська» та відкриваємо Клуб живого спілкування «Говорімо ...
Вікторина до Дня Державності
Дата: 07-25-2022 Просмотры: 2769
  День державності - це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років. До вашої уваги вікторина, яка визначить наскільки ви добре знаєте історію своєї держави.
Що почитати дітворі: три історії, які додадуть сміливості та радості у життя.
Дата: 07-22-2022 Просмотры: 200
Зараз кожна мить радості дуже цінна, особливо для діток. Тож зібрали для вас трійку цікавезних книг-новинок, які подарують читачам приємні миті під час читання та вкотре нагадають і малечі, і їхнім ...
Майстер-класи «3D моделювання та програмування» в бібліотеці.
Дата: 07-20-2022 Просмотры: 162
Вчора в  обласній бібліотеці для дітей відбувся мегацікавий майстер-клас «3D моделювання та програмування». Його провів Юрій Кифорук - переможець Техфест-2017 у професійній лізі та організатор та ...
Як розвинути емоційний інтелект  у  дитини: консультація психолога.
Дата: 07-19-2022 Просмотры: 156
  Усім відомо, що таке інтелект. Так, це розумові здібності. А що значить емоційний інтелект? Це здатність людини розпізнавати емоції, як власні, так і чужі, й керувати ...
Всесвітній день слухання
Дата: 07-18-2022 Просмотры: 148
18 липня у багатьох країнах світу відзначається День слухання. Можна подумати, що це свято пов’язане із музикою, читанням вголос чи, можливо, зі сферою здоров’я... Але усе набагато цікавіше, хоча ...
Майстер - клас з 3D моделювання та програмування.
Дата: 07-15-2022 Просмотры: 97
Запрошуємо на майстер - клас з 3 D моделювання та програмування
Психологічна готовність  дитини до школи: консультація психолога.
Дата: 07-14-2022 Просмотры: 175
І знову, як і кожного літа, наші батьки цікавляться у психолога , чи готова їх дитина до школи...Наші мами , здається, найкращі мами світу. Дуже багато часу приділено вивченню літер , і не тільки ...
Літо у бібліотеці.
Дата: 07-13-2022 Просмотры: 198
Чергова зустріч дітей - переселенців  в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей розпочалася з консультації психолога "Самопрезентація в житті людини". Учасники заходу вчилися розповідати ...
Ворожіння на Петра і Павла.
Дата: 07-12-2022 Просмотры: 488
В Україні здавна вшановують святих апостолів Петра і Павла. До цього дня білили та святково вбирали хати, образи прикрашали чистими рушниками, білили та розмальовували піч. До церкви йшли у ...
Атмосферні та добрі історії для дітей .
Дата: 07-11-2022 Просмотры: 267
Турбулентні та складні часи діти переживають особливо тяжко. Тому зараз як ніколи дітки потребують добрих, легких та позитивних історій. Пропонуємо вашій увазі добірку із книг для дошкільнят та ...
8 липня - День родини.
Дата: 07-08-2022 Просмотры: 240
Сьогодні Україна - велика, дружня родина.  День родини покликаний нагадати нам всім про сімейні цінності. Надішліть картинки-привітання тим, хто перебуває далеко від вас. Зазначте, що Україна ...
Народні традиції харчування
Дата: 07-08-2022 Просмотры: 185
Історія розвитку людського суспільства тісно пов’язана з харчуванням. Воно є чи не основною складовою існування цього суспільства.Народна кухня – це така ж культурна спадщина українського народу, як ...
Свято Івана Купала
Дата: 07-07-2022 Просмотры: 182
Івана Купала – традиційне східнослов’янське свято, яке присвячене літньому сонцестоянню і відзначають з 6 на 7 липня. Історія свята дуже неоднозначна та цікава. Ще наші бабусі на Івана Купала щастя ...
Як змусити дошкільника слухати вас: поради психолога.
Дата: 07-07-2022 Просмотры: 211
У дошкільному віці дитина ще недостатньо зріла, щоб зрозуміти важливість ваших слів. Тому пояснення не дасть бажаного результату.   Перш за все, приверніть повну увагу дитини. Не починайте ...
«Бібліотечний кінозал».
Дата: 07-06-2022 Просмотры: 272
В Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей   відбувався  цікавий захід в форматі "книга+кіно" для дітей переселенців. Дивились і слухали презентацію про серію книжок Крессиди Ковелл "Як ...
Увага! Безкоштовні консультації психолога в бібліотеці.
Дата: 07-05-2022 Просмотры: 166
24 лютого життя кожного українця перевернулося з ніг на голову. Ми зіткнулися з пеклом війни, про яке абсолютна більшість із нас знала лише з книг та фільмів. Страх, тривога, відчай, апатія, втрата ...
Міжнародний день Дніпра: топ фактів про річку та її екологічний стан
Дата: 07-02-2022 Просмотры: 134
У першу суботу липня, у цьому році – це 2 липня, відзначають екологічне свято, що запровадили на честь однієї з найбільших рік України та Європи, – Дніпра. Дніпро – одна з найбільших річок ...

3D тур!

Нові книги

Анонси

Статистика сайту

Сьогодні 185

Вчора 90

За тиждень 185

За місяць 1121

Currently are 35 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2022 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.