
Всесвітній день котів — неофіційне міжнародне свято на честь котів. Відзначається 8 серпня. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов.
За попередніми оцінками, близько 500 мільйонів кішок граються в садах та подвір’ях в усьому світу. І це здорово, тому що кішка, як стверджують дослідники, покращує психічне здоров’я і знімає стрес, занепокоєння, а також депресію.
Цікаві факти про котів
- Муркання кота зовсім не означає, що він в цей момент щасливий чи задоволений. Дослідники визначили, що кішки мурликають на частотах між 25 і 150 Гц. Цей діапазон «може поліпшити щільність кісток і сприяти зціленню організму». Таким чином ці тварини займаються самолікуванням.
- Найстаріша відома домашня кішка на кличку Creme Puff прожила 38 років та 3 дні. В середньому домашні коти живуть до 15 років.
- Коти кращі мисливці, ніж собаки. Нещодавнє дослідження більше 2000 скам’янілостей показало, що члени сімейства котів (felids) були кращими мисливцями та більш здатними до виживання, ніж собаки (canid). Вони максимально використовували свої ресурси та полювали на собак, що призвело до скорочення кількості диких собак, які вижили.
- Не всі вміють гладити котів. За словами дослідників з Університету Лінкольна, коти люблять, коли гладять їх рот, підборіддя та щоки. У цих місцях розміщені пахучі залози. Найгірше для кота, коли його гладять біля хвоста. Цю зону дослідники назвали ерогенною.
- Не всі коти люблять котовник котячий. Запах цієї рослини одурманює далеко не всіх чотирилапих улюбленців. За словами вчених, 20-30% котів мають імунітет проти запаху котовника котячого. Крім того, коти віком до 6 місяців теж не реагують на нього.
- Коти не відчувають солодкий смак. Так само як і тигри та леви вони не мають амінокислот, які могли б зробити ДНК для гена, що дозволяв би їм виявити солодкі смаки.