Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Ви чуєте? Це ж лунає перший шкільний дзвоник! Час, коли школярі крокують з букетами квітів, а батьки поспішають зарядити телефони, щоб зробити під час урочистої лінійки трохи більше мільйона фотографій. А ще це особливий час наповнювати шкільні наплічники не лише підручниками, а й найкращими художніми книжечками. Якими саме? Із цим допоможе Старий Лев.

 

1 клас

Розпочинати навчання в школі варто з чогось особливого. А книги сезонних віршів для дітей — саме такі!

«Осінні віршики» — це велика збірка дитячих віршів українських авторів з красивими ілюстраціями. У цій книзі є все, що повинно бути восени, коли тобі 6 років, і ти вперше йдеш до школи. Тут і мати-ведмедиця, яка вкладає спати ведмежатко, і повні кишені осіннячка-насіннячка, і танці дощика на дахах, і їжачок, який збирає листя в саду…У книжці зібрано вірші Івана Андрусяка, Андрія Бочка, Тетяни Винник, Галини Кирпа, Дмитра Лазуткіна, Ірини Лазуткіної, Оксани Лущевської, Наталки Малетич, Вікторії Ніколенко, Олександри Орлової, Слави Світової, Андрія Содомори, Марії Титаренко, Любові Шостак.

 

2 клас

 

Другокласники обожнюють цікаві історії. Та всі, зрештою, обожнюють цікаві історії. Навіть екскаватори! Особливо екскаватор Ека — герой книги Вікторії Амеліної з ілюстраціями Олександра Шатохіна. Ека чухає ковшем голову, говорить своє традиційне «е-е-е...» і починає розповідати історії. Тобто е-е-есторії. Про те, як вичерпав ковшем пів моря. Як зняв із неба зірку чи не ледь не викрав айсберг у Антарктиді. З Екою траплялись такі неймовірні пригоди, що відірватись від його розповідей просто неможливо! Виплутатись із кожної ситуації Еці допомагають розумні й добрі діти. А всім відомо, що екскаватори люблять розумних діток. Ека навіть підготував спеціальні сторінки наприкінці книги, щоб кожен міг написати власну е-е-есторію.

 

3 клас

Книжки Галини Вдовиченко про 36 і 6 котів з ілюстраціями Наталки Гайди — це те, з чим обов’язково треба познайомитись учням молодших класів! Одного дощового вечора хвостаті герої оселилися в помешканні пані Крепової попри її бажання. Ані сама пані Крепова, ані її племінник Стас навіть не уявляли, чим обернеться вторгнення у їхнє помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів. Після знайомства з першою книгою про цих невгамовних героїв, радимо також прочитати наступні книги Галини Вдовиченко — «36 і 6 котів-детективів», «36 і 6 котів-компаньйонів» та цьогорічну новинку «36 і 6 котів-рятувальників».

 

 4 клас

Ольга Купріян у своїй новій книзі, яку проілюструвала Альбіна Колесніченко, розповідає про той особливий час, коли тобі десять, а канікули — це ціле життя тривалістю в літо. Микита і Мирослава живуть в одному дворі, дружать, сваряться і миряться, вчяться заробляти свої перші гроші, пильнують маленьку Злату і насолоджуються дитинством. Вони разом переживають радощі і сум, а також трепет (і може зовсім трішки страху), коли відтворюють прадавній ритуал викликання Гумової Дупи. А найбільше діти люблять дивитись у небо, коли над головами пролітає найбільший у світі літак «Мрія». Тоді вони завмирають і мовчать. І відчувають абсолютне щастя.

   

5 клас

Якщо ваш п’ятикласник чи п’ятикласниця любить веселі книги з цікавими сюжетами, то книга Томаса Тейлора «Маламандер»у перекладі Марти Сахно та з ілюстраціями Тома Бута їм неодмінно сподобається. Головному герою книги Герберту одинадцять років, і він працює у столі знахідок готелю «Ґранд Наутілус». Одного разу до нього в комірчину вдирається дівчинка Вайолет. Її батьки зникли дванадцять років тому, коли вона була ще немовлям. Герберт і Вайолет беруться відшукати хоч якісь зачіпки, але вони приводять дітей до легенди про моторошного і страшного маламандера. Ще одна історія чекає на героїв, яких діти точно полюблять, на сторінках новинки «Ґарґантіс».

 

6 клас

 

Фентезі-книга Ольги Максимчук з ілюстраціями Іви Михайлян стане чудовим вибором для наплічника школяра-шестикласника. Книга розповідає про дітей Марка і Соньку Брумів, в житті яких з'являється великий білий птах. На його крилах вони помандрують у неймовірну пригоду. Близнюків чекає жерло прадавнього вулкана, загадкова країна Кремантура, зустріч із моторошними Сірими та великі таємниці минулого. Із цією книгою школярі зможуть приєднатися до героїв у їхній боротьбі зі злом і супроводжувати Марка та Соню аж до останньої сторінки. А після неї читачів чекає другий роман дилогії — «Світ у вулкані. Дощ-убивця».

 

7 клас

 

Якщо школяр чи школярка цікавляться соціальними мережами і мріють вести свій блог, то ця книга просто мусить бути в їхньому рюкзаку! «Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник» Саші Кочубей з ілюстраціями Наталії Чорної — це книжка два в одному. З одного боку школярі прочитають повість про веселу дівчинку Зо, яка вирішила стати популярною блогеркою та зібрати цілий мільйон підписників. А обернувши книгу, отримають власний інсташоденник, який допоможе й самим стати популярними блогерами. У якій ще книжці можна знайти стільки підказок і шпор для покращення профілю в інсті?

 

8 клас

Книга Наталії Ясіновської з обкладинкою Катерини Сад «Любов, дідусь і помідори» розповідає про життя, як воно є — із труднощами й проблемами, але також зі світлом, взаємопідтримкою і вірою в краще. Тринадцятирічна Олеся мешкає з дідусем та бабусею і живе звичайним життям підлітки: ходить до школи, проводить час із друзями, поглядає на хлопців. Але все змінюється, коли дівчина дізнається, що дідусь захворів на рак. Олеся справляється зі шкільними клопотами, звикає до нового вчителя та піклується про дідуся. А всі свої найпотаємніші переживання звіряє шкільному блогу. Так, завдяки оптимізму, доброті й підтримці друзів, Олеся дає собі з усім раду, а життя набуває нових барв.

 

9 клас

 

Книга італійської письменниці Анджели Нанетті у перекладі Андрія Маслюха та з обкладинкою Анастасії Стефурак розповість школярам про почуття першої закоханості. Коли в подружжя Сіско й Антонії народився син, на морі панував сильний північно-західний вітер Містраль. На честь могутнього вітру батьки й назвали хлопчика. Йому судилося успадкувати цілий острів і стати його королем. Коли батько відправився у далеке плавання, Містраль разом і песиком Пінявкою досліджують свої володіння та насолоджувалися морем, вітром і безтурботністю .А згодом на острові з’явилась маленька іноземка, яку звати Хлоя. І тоді життя Містраля змінюється. Приборкати могутній морський вітер може тільки щось таке сильне й незвичне, як перше кохання...

 

10 клас

 

Трилогія Зої Заґґ — це відверта підліткова історія про життя дівчини Пенні. Цьогоріч у перекладі Наталії Ясіновської та з обкладинкою Андріани Чуніс вийшов уже третій роман — «Дівчина Онлайн: соло». Та розпочати знайомство з цією історією пропонуємо саме з першої книги. Героїні цих романів шістнадцять років. Вона захоплюється фотографією, має найкращого друга і не може порозумітися з однолітками. А про всі труднощі, конфузи та стосунки з хлопцями Пенні розповідає у блозі під ніком Дівчина Онлайн. Блогерка тікає з родиною на Різдво до Нью-Йорка і раптово закохується. А потім опиняється в епіцентрі мережевого скандалу…

 

11 клас

А випускникам обов’язково сподобається нова книга Надії Білої «Ел і Ева», обкладинку до якої створила Андріана Чуніс. Ця книжка розповідає про таких самих дорослих підлітків, які починають досліджувати життя. Вона про шістнадцятирічного Ела, який живе в Сполучених Штатах, підпрацьовує в кінотеатрі, проводить час із другом та безнадійно закохується в дівчат, які йому не світять. Про п’ятнадцятирічну Еву — запальну дівчину, яка тусується з рокерами та зависає в барі «Бочка». І про те, як Ел приїжджає на канікули до тата, в Україну, та знайомиться з Евою — своєю «новою сестрою». Тоді вони вже разом пізнають життя, вчяться дружити, спілкуватись, переживають перші закоханості та перші життєві труднощі.

https://starylev.com.ua/club/blog/knyzhkovyy-ryukzak-starogo-leva-shcho-chytaty-shkolyaram

Стартували заняття  у клубі
Дата: 09-20-2021 Просмотры: 13
Напочатку нового навчального року перше заняття клубу "Happy English"  було присвячене читанню та перекладу англійського тексту за темою  "The four seasons in the year!" та "What is the weather like ...
Обласні курси підвищення кваліфікації для керівників(бібліотекарів) сільських бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області «Публічні бібліотеки в інформаційному просторі регіону: напрямки діяльності та стратегія розвитку».
Дата: 09-17-2021 Просмотры: 12
17 вересня продовжилися  обласні курси підвищення кваліфікації для керівників (бібліотекарів) сільських бібліотек територіальних громад Дніпропетровської області «Публічні бібліотеки в інформаційному ...
Вересень бібліотечний.
Дата: 09-16-2021 Просмотры: 82
Для відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у новому форматі, що надав би святові дійсно всеукраїнського масштабу, сприяв перетворенню Дня бібліотек із вузького професійного свята на ...
Тренінг «Психологічні особливості навчання та виховання дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».
Дата: 09-15-2021 Просмотры: 36
«Я вірю в тебе, у тебе все вийде!». Саме під цим гаслом 14 вересня 2021 року на базі Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей у рамках соціального психологічного проєкту «Психологія для всіх» ...
Сьогодні виповнюється 105 років від дня народження видатного фантазера Роальда Даля.
Дата: 09-13-2021 Просмотры: 57
Найбільший казкар ХХ століття нібито жив в одному зі своїх сюжетів - чудеса і подвиги вривалися в буденність, а буйна фантазія перемішувалася з повсякденністю протягом усього його життя. За сімдесят ...
Бібліотечні заходи до 245 річчя міста  Дніпро.
Дата: 09-10-2021 Просмотры: 104
В цьому році нашому рідному місту Дніпро виповнюється 245 років. Щоб святкувати, треба добре знати ювіляра, його історію, пам'ятки та видатних особистостей. Саме цій темі був присвячений  ...
9 вересня - Всесвітній день краси.
Дата: 09-09-2021 Просмотры: 76
Краса врятує світ. Так говорять уже багато років. Намагаючись звеличити красу життя, люди не тільки почали писати вірші і музику, а й придумали спеціальне свято — Міжнародний день краси. Його ...
Родинний клуб «Моє серденько» відкрив свій  Х – ювілейний  сезон.
Дата: 09-08-2021 Просмотры: 124
Сьогодні, 8 вересня, відбулося відкриття нового  Х – го сезону в родинному клубі сімейного читання «Моє серденько». Його керівник Тетяна Монська  радо зустріла дітей та батьків після літніх канікул. ...
День читання книжок.
Дата: 09-07-2021 Просмотры: 76
6 вересня відзначають День читання книг. Не варто плутати його з Всесвітнім днем книги чи Всесвітнім днем читання вголос. Свято створено, зокрема, щоб підбадьорити тих, хто любить читати, чи ...
У Дніпрі відбувся IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space .
Дата: 09-06-2021 Просмотры: 110
3-5 вересня у Дніпрі відбувся IV Міжнародний книжковий фестиваль Book Space . Програма налічувала  понад 100 подій, серед яких: лекції, дискусії, презентації, воркшопи, освітні програми. До міста ...
Подорож по книжковому Всесвіту.
Дата: 09-03-2021 Просмотры: 69
Сьогодні учні  СШ № 71 здійснили подорож по книжковому Всесвіту. Сила книг безмежна! Вони потрібні нам, як повітря і вода, як світло і тепло. Без них ми сліпі, часто безпорадні. Важко уявити життя ...
Новий бібліотечний сезон 2021-22 стартував!
Дата: 09-02-2021 Просмотры: 87
День знань  розпочався в бібліотеці із квесту  "Як добре ти знаєш свою країну?". Щоб перемогти, шестикласникам СШ № 67 потрібно було показати свої знання географії, історії, мови нашої країни та її ...
З Днем знань !
Дата: 08-31-2021 Просмотры: 287
Шановні учні, педагоги та батьки! Вітаємо з Днем знань, з новим навчальним роком! Нехай цей рік принесе безліч нових відкриттів. Нехай кожен день буде яскравим, незабутнім, плідним і наповниться ...
Що читати школярам? Новинки до 1 вересня.
Дата: 08-31-2021 Просмотры: 142
Ви чуєте? Це ж лунає перший шкільний дзвоник! Час, коли школярі крокують з букетами квітів, а батьки поспішають зарядити телефони, щоб зробити під час урочистої лінійки трохи більше мільйона ...
Книга про професії майбутнього.
Дата: 08-30-2021 Просмотры: 111
Про такі незвичні та цікаві професії розповідають Софія Россі та Карло Канепа у книзі «Ловець пластику та інші професії майбутнього». Нове дитяче видання у перекладі Ксенислави Крапки та з ...
День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Дата: 08-28-2021 Просмотры: 346
29 серпня відзначають День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. День встановлений «на підтримку ініціатив громадськості та з ...
Юні таланти Дніпропетровщини - переможці Всеукраїнського та обласного конкурсів.
Дата: 08-27-2021 Просмотры: 112
24 серпня, у День святкування 30-річчя незалежності України,  Національна бібліотека  для дітей підвела підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості  "Незалежна і єдина - моя Україна", в якому ...
 Наша бібліотека  отримала подарунки від Книжкового Арсеналу.
Дата: 08-26-2021 Просмотры: 114
Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей отримала книги в подарунок від Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» за активну участь у заходах , проводячи події в Дніпрі. Протягом трьох днів ...
Фентезі для підлітків, від якого неможливо відірватися.
Дата: 08-25-2021 Просмотры: 167
Фентезі – це можливість відволіктися від повсякденності та буденних справ, зануритися у вигадані, чарівні світи і пережити там неймовірні пригоди! Підлітків мов магнітом притягує усе невідоме: ...
Святкові заходи з нагоди 30 – річчя Незалежності України.
Дата: 08-20-2021 Просмотры: 224
Напередодні 30-ої річниці Незалежності України, читачі  взяли участь у низці заходів, підготовлених бібліотекою: в презентаціях книжкових та фото виставок ляльковій виставі майстер – ...
Дата: 08-20-2021 Просмотры: 528
Шановні друзі, колеги, читачі!Напередодні такого великого свята – 30- річчя Незалежності нашої рідноїУкраїни обласною бібліотекою для дітей підведено підсумки обласногоконкурсу творчих робіт ...
Вікторина
Дата: 08-19-2021 Просмотры: 12619
24 серпня українці всього світу відзначають найголовніше свято нашої країни - День Незалежності України!Пропонуємо перевірити свої знання про Україну. На кожне питання є лише одна правильна ...
Інтелектуальна гра
Дата: 08-18-2021 Просмотры: 1282
  Запрошуємо взяти участь в інтелектуальній грі "Як добре ти знаєш свою країну?"  
Акція «Побажай країні щастя».
Дата: 08-17-2021 Просмотры: 285
Для багатьох українців День Незалежності – це важливе, довгоочикуване  свято. До цієї дати наша бібліотека  провела акцію «Побажай країні щастя», в якій взяли участь відомі письменники, бібліотекарі ...
Тренінг для  фахівців за темою:  «Психосоціальна підтримка вихованців закладів соціального захисту в кризовій ситуації».
Дата: 08-16-2021 Просмотры: 96
     Діти, які виховуються у закладах соціального захисту, як правило, мають в своїй історії травматичний життєвий досвід, досвід втрат, зневажливого ставлення до себе або ж досвід насильства. ...
П`ятниця, 13 - е.
Дата: 08-13-2021 Просмотры: 60
Що ви знаєте про п’ятницю 13-го, крім того, що це чомусь найщасливіший день? Чому все його так бояться і чи треба взагалі його побоюватися? Що говорить про нього наука, статистика і здоровий глузд? ...
Сьогодні День народження Галини Малик.
Дата: 08-12-2021 Просмотры: 105
Сьогодні , 12 серпня народилась Галина Малик — українська письменниця, перекладачка, редакторка, громадська діячка. Вона відома як укладачка антологій закарпатської літератури ХХ століття, авторка ...
30 книг до 30 - річчя Незалежності України.
Дата: 08-10-2021 Просмотры: 1725
Незабаром найперше свято кожного свідомого українця – День Незалежності України. Пропонуємо Вашій увазі підбірку книжок про Україну – від найтоншої книжки про історію незалежності України до ...
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГОЛЮБІВ.
Дата: 08-09-2021 Просмотры: 169
Щорічно 9 серпня у світі відзначають день книголюбів. Свято зародилось у США (Book Lovers Day) і майже одразу набуло чималої популярності, і в результаті набуло статусу всесвітнього. Це свято ...
 8 серпня – Всесвітній день котів.
Дата: 08-09-2021 Просмотры: 77
Всесвітній день котів — неофіційне міжнародне свято на честь котів. Відзначається 8 серпня. Цього дня котам дякують за їх заслуги, виказують своє шанування і любов. За попередніми оцінками, близько ...

3D тур!

Нові книги

Анонси

Статистика сайту

Сьогодні 130

Вчора 135

За тиждень 130

За місяць 4660

Всього 34063

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2021 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.